Paljon onnea valmistuneille! Katso lista uusista ammattilaisista

Tiedotteet
Image
Käsi, joka ojentaa kukkakimppua

Hyriasta on valmistunut aikavälillä 7.2. - 6.3.2023 78 perustutkinnon, 71 ammattitutkinnon ja 28 erikoisammattitutkinnon tai kyseisten tutkintojen osia suorittanutta. Paljon onnea valmistuneille!

Juhlimme valmistuneita perjantaina 24.3.2023 klo 14.00 etäyhteyksin.

Hyriasta voi valmistua vuoden jokaisena työpäivänä. Opintonsa päättävät saavat sähköisen todistuksen.

Valmistuneet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuluvan (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta):



Perustutkinnot



Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Jalava Joni, Riihimäki

Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Felin Sanna, Hyvinkää

Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Laaksonen Tanja, Mäntsälä

Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Latvala Ilona, Hyvinkää

Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Maunuksela Nanna, Hyvinkää

Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Pesonen Tanja, Riihimäki

Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Pyrä Joonas, Riihimäki

Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Tiainen Juuso, Hausjärvi

Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Turpeinen Miro, Hausjärvi

Kone- ja tuotantotekniikan pt (osatutkinto), Heinonen Lasse, Janakkala

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Laaksonen Viveka, Riihimäki

Logistiikan pt, varastonhoitaja, Aldowlaaie Mahdi, Hyvinkää

Logistiikan pt, varastonhoitaja, Rukikiza Baleke, Riihimäki

Luonto- ja ympäristöalan pt, ympäristönhoitaja, Pesonen Eija, Hausjärvi

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Mäkelä Jenna, Hämeenlinna

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Parkkonen Heidi, Vantaa

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Piirainen Riitta, Kerava

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Sinisalo Katri, Hämeenlinna

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Uusikartano Janika, Tampere

Maatalousalan pt, maaseutuyrittäjä, Amnell Anton, Siuntio

Matkailualan pt, vastaanottovirkailija, Vuolle Sanna, Hyvinkää

Ravintola- ja catering-alan pt, kokki, Türkmen Emilia, Riihimäki

Ravintola- ja catering-alan pt, tarjoilija, Yli-Rämi Aada, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Aaltonen Tiina, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Andreev Andrey, Nurmijärvi

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Frisk Krista, Lahti

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Haglund Sanna, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Haikara Elena, Lahti

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Helenius Mari, Hattula

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Ilomäki Minna, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Ivanova Svetlana, Lahti

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kallio Netta, Järvenpää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kara Belinda, Lahti

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kokko Tiina, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Matikainen Christa, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Matilainen Roosa-Maria, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Mattila Suvi M., Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Nurminen Silva, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Ranta Pauliina, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Ryhänen Jonna, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Ryynänen Sami, Lahti

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Salokoski Evi, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Sarv Eliisa, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Vihavainen Silja, Loppi

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Walldén Jan, Hausjärvi

Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Corpuz Yenika, Kuusamo

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Kiventöyry Henri, Riihimäki

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Marjanen Santeri, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Masalin Aku, Hausjärvi

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Nokkala Eetu, Riihimäki

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Sjöberg Patrik, Loppi

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Smeds Kati, Hausjärvi

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Tuukkanen Viivi, Hausjärvi

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Vilppo Tuomo, Riihimäki

Taideteollisuusalan pt, artesaani, Liukko Saara, Nurmijärvi

Talotekniikan pt, putkiasentaja, Hannula Patrick, Riihimäki

Talotekniikan pt, putkiasentaja, Lehtinen Anton, Lahti

Talotekniikan pt, putkiasentaja, Nieminen Eemeli, Janakkala

Teknisen suunnittelun pt, suunnitteluassistentti, Lönnqvist Iiro, Karkkila

Teknisen suunnittelun pt (osatutkinto), Nguyen My, Helsinki

Tieto- ja viestintätekniikan pt, IT-tukihenkilö, Kotakoski Pauli, Hyvinkää

Tieto- ja viestintätekniikan pt, ohjelmistokehittäjä, Mörsky Heidi

Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja, Juuruskorpi Ronja, Hyvinkää

Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja, Purhonen Kaarlo, Hämeenlinna

Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja, Simovaara Veeti, Porvoo

Ammattitutkinnot



Isännöinnin at, Mäkynen Saija, Kerava

Liiketoiminnan at, Ahola Emmi, Lahti

Liiketoiminnan at, Brofelt Jaana, Helsinki

Liiketoiminnan at, Edo Anne, Tampere

Liiketoiminnan at, Laakso Satu, Ulvila

Liiketoiminnan at, Loppi Petra, Hyvinkää

Liiketoiminnan at, Nirvi Selina, Uusikaupunki

Liiketoiminnan at (osatutkinto), Raassina Nea, Pornainen

Liiketoiminnan at (osatutkinto), Virtanen Taru, Riihimäki

Luontoalan at, erä- ja luonto-opas, Paavola Tomi, Tuusula

Luontoalan at, erä- ja luonto-opas, Peri Simo, Kotka

Lähiesimiestyön at, Ollila Jenni, Rovaniemi

Lähiesimiestyön at, Pecherin Anton, Helsinki

Lähiesimiestyön at, Peltola Anna-Maija, Riihimäki

Lähiesimiestyön at, Päivärinta Pete, Turku

Lähiesimiestyön at, Ristseppä Mira, Vantaa

Lähiesimiestyön at, Terho Joel, Vantaa

Lähiesimiestyön at, Viitanen Anni, Seinäjoki

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, laitoshuoltaja ja toimitilahuoltaja (AT), Viskari Maarit, Hyvinkää

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja (AT), Taukojärvi Minna, Akaa

Ravintolan asiakaspalvelun at, baarimestari, Surakka Elsa, Hyvinkää

Talonrakennusalan at, Ruoho Miika, Hattula

Turvallisuusalan at, Sjöberg Åsa, Hämeenlinna

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Anjala Kristiina, Espoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Eloranta Konsta, Tampere

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Eskelinen Eero, Espoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Haasmaa Kaisla, Kirkkonummi

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Himanen Immo, Vantaa

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Hurskainen Tomas, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Ikonen Leevi, Espoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Jaber Mohammad, Espoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Jokinen Onni, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Keveri Juho, Espoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Lahti Taru, Lohja

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Lehtinen Nicholas, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Linna Juhani, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Luik Marje, Espoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Niemi Jorma, Vantaa

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Nuotio Niklas, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Nurminen Aino, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Perttunen Päivi, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Pesonen Oskari, Nurmijärvi

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Poovathkunnel Anand, Vantaa

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Puurtinen Vexi, Lahti

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Rönkkö Julia, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Saikkonen Samuel, Vantaa

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Suoniemi Niko, Karjalohja

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Vaherkoski Valtteri, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Visuri Ville, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Voutilainen Isto, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Äijö Aino, Imatra

Yrittäjyyden at, Mäkinen Riikka, Forssa

Yrittäjän at, Kaarlela Elias, Tampere

Yrittäjän at, Syrjä Maarit, Tampere

Erikoisammattitutkinnot



Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Aromaa Toni, Turku

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Gåpå Timo, Riihimäki

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Hirsimäki Juha, Jyväskylä

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Hirvelä Mervi, Kirkkonummi

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Hyrkäs Samuli, Oulu

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Juvonen Toni, Järvenpää

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Karjalainen Eveliina, Kuopio

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Ketola Jani, Vantaa

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Kock Kristian, Helsinki

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Ruohonen Petri, Espoo

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Salmitie Kalle, Nurmijärvi

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Syrjänen Teemu, Tuusula

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Thessman Kristian, Lempäälä

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Tukiainen Laura, Vantaa

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat (osatutkinto), Saarela Jenni, Hyvinkää

Liiketoiminnan eat, Holsti Kari, Turku

Liiketoiminnan eat, Lehtomäki Annimari, Petäjävesi

Liiketoiminnan eat, Säkkinen Emilia, Helsinki

Liiketoiminnan eat, Valpola Samu, Kokkola

Liiketoiminnan eat (osatutkinto), Hurri Ida, Urjala

Liiketoiminnan eat (osatutkinto), Salo Hanna, Helsinki

Tuotekehitystyön eat, Albrecht Amy, Helsinki

Tuotekehitystyön eat, Alho Linnea, Espoo

Tuotekehitystyön eat, Canals Marcos, Hyvinkää

Tuotekehitystyön eat, Honkimaa Ulla, Vihti

Tuotekehitystyön eat, Wallenius Petra, Turku

Vanhustyön eat, saattohoitaja (EAT), Siilin Taina, Hyvinkää