Onnea Hyriasta valmistuneille! Katso lista uusista ammattilaisista

14.10.2022, klo 7:00
Tiedotteet
Image
Syksyinen kukkakimppu

Hyriasta on valmistunut aikavälillä 23.8. - 3.10.2022 61 perustutkinnon, 68 ammattitutkinnon tai tutkinnon osan suorittanutta ja 7 erikoisammattitutkinnon tai tutkinnon osan suorittanutta. Paljon onnea valmistuneille!

Juhlimme valmistuneita perjantaina 14.10.2022 klo 14.00 etäyhteyksin.

Hyriasta voi valmistua vuoden jokaisena työpäivänä. Opintonsa päättävät saavat sähköisen todistuksen.

Valmistuneet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuluvan (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta):

Perustutkinnot
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Usvasalmi Pietu, Hyvinkää
Kone- ja tuotantotekniikan pt (osatutkinto), Al Zwen Hasan, Karkkila
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Björklund Suvi, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Harju Tiia, Riihimäki
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Kuusela Ida, Nurmijärvi
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Myllyniemi Heidi, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Vaskelainen Saana, Hyvinkää
Logistiikan pt, autonkuljettaja, Heiskanen Esa, Janakkala
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja, Huovinen Leevi, Riihimäki
Luonto- ja ympäristöalan pt, luonto- ja ympäristöneuvoja, Koskinen Marja, Hausjärvi
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Abels Vivien, Tuusula
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Keinänen Aura, Helsinki
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Kemppinen Tuuli, Vantaa
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Koskinen Mirjam, Helsinki
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Luume Jenna, Lohja
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Mikkola Laura, Helsinki
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Määränen Janina, Mikkeli
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Parpala Katja, Helsinki
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Tujula Sonja, Espoo
Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja, Hyvärinen Aichatou, Hyvinkää
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, mediapalvelujen toteuttaja, Mehtonen Jami, Riihimäki
Metsäalan pt, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Jääskeläinen Maija, Vantaa
Pintakäsittelyalan pt, maalari, Vierimaa Susanna, Riihimäki
Pintakäsittelyalan pt (osatutkinto), Järvinen Riku, Kärkölä
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Laurila Neea, Tuusula
Rakennusalan pt (osatutkinto), Kiiskinen Petri, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Harjama Maria, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Honkanen Pinja, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Hukkanen Heli, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Hurme Natalja, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kannisto Annah, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Koivumäki Kaisa, Mäntsälä
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kujala Piia, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Malkina Anna, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Nurmi Laura-Annika, Nurmijärvi
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Pirttilahti Susanna, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Puhakka Emilia, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Sari Indah, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Viitamäki Johanne, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Viljakainen Lenni, Vantaa
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Lehmus Jukka, Hämeenlinna
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Torkkeli Teemu, Hyvinkää
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja, Salmi Juuso, Hausjärvi
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Juola Niko, Riihimäki
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Strandén Miro, Hyvinkää
Tieto- ja viestintätekniikan pt, ohjelmistokehittäjä, Vatjus-Anttila Janne, Oulainen

Ammattitutkinnot
Isännöinnin at, Jarva-Gül Karelia, Nurmijärvi
Luontoalan at, erä- ja luonto-opas, Karvonen Sami, Järvenpää
Metsäalan at, metsätalousyrittäjä, Hahl Petri, Vihti
Metsäalan at, metsätalousyrittäjä, Halme Johanna, Helsinki
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, laitoshuoltaja ja toimitilahuoltaja (AT), Mäntyniemi Sari, Hyvinkää
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, laitoshuoltaja ja toimitilahuoltaja (AT), Rutanen Mona, Hyvinkää
Talonrakennusalan at, Leikkola Joonas, Raasepori
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Al-Fahad Ghadir, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Ekholm Pinja, Riihimäki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Heikkinen Miia, Kirkkonummi
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Hietanen Anni, Vantaa
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Huttunen Lotta, Nurmijärvi
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Hytönen Eevi, Vantaa
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Jokinen Aaron, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Järvi Joacim, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Karri Riko, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Kiiski Kimmo, Vantaa
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Lapola Roope, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Lappalainen Ilari, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Laukka Urho, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Liimatta Ville, Imatra
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Mohammed Khalil Aicha, Tampere
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Nieminen Martin, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Nurmi Aku-Oiva, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Pärssinen Kaisa, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Rantalahti Eeli, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Ryynänen Veeti, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Safi Eshaq, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Selin Daniel, Nurmijärvi
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Shuwaili Arkan, Lahti
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Siikjärvi Aleksanteri, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Tunturila Waltteri, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Tuominen Oskari, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Utunen Paul, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Zafari Ali, Espoo

Erikoisammattitutkinnot
Energia-alan eat, kaukolämpömestari, Ohenoja Matti, Oulu
Energia-alan eat, kaukolämpömestari, Tolonen Janne, Kajaani
Mielenterveys- ja päihdetyön eat, Pekkarinen Ami, Lahti
Tuotannon esimiestyön eat, työnjohtaja, Helin Mikko, Riihimäki
Tuotekehitystyön eat, Närhi Anu, Janakkala
Turvallisuusvalvojan eat, Raittila Tommi, Espoo
Yritysneuvojan eat, Korhonen Risto, Kerava