Hyriasta aikavälillä 3.10.–7.12.2023 valmistuneet

Tiedotteet
Image
Valokuva punaisista joulutähdistä

Onnittelemme valmistuvia ammattilaisia!

Hyriasta on valmistunut aikavälillä 3.10. –7.12.2023 159 perustutkinnon, 147 ammattitutkinnon ja 18 erikoisammattitutkinnon tai kyseisten tutkintojen osia suorittanutta. Paljon onnea valmistuneille!

Juhlimme valmistuneita perjantaina 22.12.2023 klo 9.00 Hyrian Sakonkatu 1 -kampuksella Riihimäellä.

Hyriasta voi valmistua vuoden jokaisena työpäivänä. Opintonsa päättävät saavat sähköisen todistuksen.

Valmistuneet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuluvan (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta):

Perustutkinnot
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Povenius Eerik, Riihimäki
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Pyyhtiä Otso, Loppi
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Ritola Sofia, Riihimäki
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt (osatutkinto), Kemppainen Vilma, Hyrynsalmi
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt (osatutkinto), Soikkeli Soile, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Aho Ulla, Nurmijärvi
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Korte Sirpa, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Marttila Juuso, Heinola
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Pellonpää Santeri, Tuusula
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Reilio Iina, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Silvennoinen Veeti, Tuusula
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Vatanen Viivi, Kärkölä
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Virtanen Minna, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Välimäki Sanni, Nurmijärvi
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Vänttilä Tiia-Tuulia, Loppi
Logistiikan pt, varastonhoitaja, Putkonen Marko, Vantaa
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja, Jaakkola Toni, Loppi
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja, Kuitunen Miro, Riihimäki
Logistiikan pt (osatutkinto), Varpamäki Henri, Hyvinkää
Luonto- ja ympäristöalan pt, ympäristönhoitaja, Kauhanen Nina, Hämeenlinna
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Bobák Médea, Espoo
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Kivivare Anete, Nurmijärvi
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Kotisalo Hanna, Nurmijärvi
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Krylova Anna, Vantaa
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Lehikoinen Vappu, Hyvinkää
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Linnanmäki Tähkä, Nurmijärvi
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Manninen Tiia, Helsinki
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Moilanen Siiri, Hamina
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Mäenpää Saana, Hämeenlinna
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Parkkinen Anu, Vantaa
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Ruuskanen Janette, Helsinki
Maatalousalan pt, maaseutuyrittäjä, Valaja Akseli, Janakkala
Metsäalan pt, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Leino Ville, Tuusula
Metsäalan pt (osatutkinto), Viemerö Senni, Vantaa
Pintakäsittelyalan pt, maalari, Heikkilä Reetta, Hyvinkää
Pintakäsittelyalan pt, maalari, Koodres Merike, Hyvinkää
Pintakäsittelyalan pt, maalari, Koskinen Roni, Hyvinkää
Pintakäsittelyalan pt, maalari, Lievonen Heidi, Nurmijärvi
Pintakäsittelyalan pt, maalari, Nikkinen Sara, Hyvinkää
Pintakäsittelyalan pt, maalari, Ojala Sanna, Hyvinkää
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan pt, toimitilahuoltaja, Abed Nassr, Helsinki
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan pt, toimitilahuoltaja, Aljumaili Ziadoon, Helsinki
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Ahonen Noora, Hyvinkää
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Alaraatikka Tapani, Vantaa
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Hiltunen Emilia, Järvenpää
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Jääskeläinen Nikki, Helsinki
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Koskimäki Laura, Riihimäki
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Lempinen Niina, Hyvinkää
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Liukkonen Satu, Hyvinkää
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Melart Karita, Mäntsälä
Puutarha-alan pt, puutarhuri, Meriläinen Mirka, Janakkala
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Hakkola Lari, Riihimäki
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Iiskola Joonas, Hyvinkää
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Kaivola Sini, Hyvinkää
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Kosonen Fiona, Janakkala
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Lasala Daniel, Hyvinkää
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Laukkanen Daniel, Janakkala
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Montonen Joonas, Hyvinkää
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Tamminen Jussi, Hämeenlinna
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Ylönen Peetu, Riihimäki
Rakennusalan pt (osatutkinto), Mylly Pate, Nurmijärvi
Rakennusalan pt (osatutkinto), Servomaa Matti, Hyvinkää
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki, Nguyen Phu, Hyvinkää
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki, Vihavainen Johanna, Riihimäki
Ravintola- ja catering-alan pt, tarjoilija, Myllykoski Sini, Vantaa
Ravintola- ja catering-alan pt (osatutkinto), Paunonen Kristofer, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Ahvenvaara Johanna, Hausjärvi
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Corri Isabelle, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Flores Benitez Candida, Mäntsälä
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Haavisto Julia, Hausjärvi
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Hakala Siiri, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Jyväkunnas Cia, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kask Sigrid, Lahti
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kauha Sari, Kerava
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kilpeläinen Chemchira, Mäntsälä
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Koliseva Taru, Lahti
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kortelainen Jenna, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kosonen Emma, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kujala Maire, Nurmijärvi
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kuula Eleni, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Laakso Krista, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Laukkanen Katariina, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Loponen Nea, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Maninen Natalia, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Pirttiniemi Milla, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Simon Bekit Andemariam, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Sulasalmi Katja, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Syeda Ain, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Tuominen Jessica, Hausjärvi
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Vecvagare Baiba, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Viljava Ronja, Janakkala
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Amper Virpi, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Anain Vilma, Hämeenkyrö
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Chuenchom Man, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Gathigia Margaret, Nurmijärvi
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), George Rebecca, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Jayal Bhargavi, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Jürisalu Triinu, Kerava
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Kallio Minja, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Piirainen Katja, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Savonen Erja, Janakkala
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Sisavath Choy, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Tolkki Anu, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Vainio Tanja, Riihimäki
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Helaste Niko, Hyvinkää
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Karén Juhani, Hyvinkää
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Kollin Jesse, Riihimäki
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Koskelainen Samuel, Hyvinkää
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Luoma Markus, Riihimäki
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Lähderinne Niko, Janakkala
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Ruuskanen Pyry, Loppi
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Salminen Oliver, Hyvinkää
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Sutelainen Viljo, Hausjärvi
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Tuominen Leevi, Hausjärvi
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Kemppi Susanna, Hyvinkää
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Leinonen Marian, Hyvinkää
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Halttunen Eero, Riihimäki
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Karhumäki Lenni, Riihimäki
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Kivinen Joel, Loppi
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Lohi Paulus, Loppi
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Matalamäki Tommi, Hyvinkää
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Paziri Ari, Hyvinkää
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Peippola Oliver, Riihimäki
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Seppä Jaana, Hyvinkää
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Taipalus Daniel, Riihimäki
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Toppinen Veikko, Hyvinkää
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Viitanen Onni, Riihimäki
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Virtanen Tuomas, Riihimäki
Talotekniikan pt (osatutkinto), Lähde Samuli, Forssa
Teknisen suunnittelun pt, suunnitteluassistentti, Haverinen Mikko, Vantaa
Tieto- ja viestintätekniikan pt, ohjelmistokehittäjä, Förström Samuel, Helsinki
Tieto- ja viestintätekniikan pt, ohjelmistokehittäjä, Laulainen Mikael, Jyväskylä
Tieto- ja viestintätekniikan pt, ohjelmistokehittäjä, Nikker Harri, Riihimäki
Tieto- ja viestintätekniikan pt, ohjelmistokehittäjä, Tiaskorpi Anna, Laukaa
Tieto- ja viestintätekniikan pt, ohjelmistokehittäjä, Tornberg Reko, Oulu
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja, Suihkonen Eetu, Nurmijärvi

Ammattitutkinnot
Energia-alan at, kaukolämpöasentaja, Aho Ville, Kiuruvesi
Energia-alan at, kaukolämpöasentaja, Huhtala Kosti, Lempäälä
Energia-alan at, kaukolämpöasentaja, Hämäläinen Riku, Kouvola
Energia-alan at, kaukolämpöasentaja, Männistö Janne, Rauma
Energia-alan at, kaukolämpöasentaja, Orelma Oskari, Salo
Energia-alan at, kaukolämpöasentaja, Pohjalainen Ville, Vantaa
Energia-alan at, kaukolämpöasentaja, Sillanpää Jani, Valkeakoski
Isännöinnin at, Alatorvinen Jorma, Oulu
Isännöinnin at, Mäkinen Julia, Iitti
Isännöinnin at, Åhman Valtteri, Helsinki
Kasvatus- ja ohjausalan at, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja, Henriksson Minna, Hyvinkää
Kasvatus- ja ohjausalan at, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja, Kyander Salla, Hyvinkää
Kasvatus- ja ohjausalan at, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja, Tamminen Juuso, Hyvinkää
Liiketoiminnan at, Aalto Mia, Loppi
Liiketoiminnan at, Andelin Ninni, Lahti
Liiketoiminnan at, Arkivuo Jesse, Jyväskylä
Liiketoiminnan at, Kotamäki Anniina, Nurmijärvi
Liiketoiminnan at, Lindroos Leila, Mäntsälä
Liiketoiminnan at, Metsä Milla, Hyvinkää
Liiketoiminnan at, Palonen Heidi, Riihimäki
Liiketoiminnan at, Sorri Eveliina, Hattula
Luontoalan at, erä- ja luonto-opas, Kiuru Esko, Hyvinkää
Luontoalan at, erä- ja luonto-opas, Koskinen Sauli, Helsinki
Luontoalan at, erä- ja luonto-opas, Kurikka Niko, Hyvinkää
Luontoalan at, erä- ja luonto-opas, Lehtovaara Tatu, Helsinki
Luontoalan at (osatutkinto), Meritähti Vesa, Loppi
Luontoalan at (osatutkinto), Rissanen Petri, Helsinki
Lähiesimiestyön at, Jokiniitty Heidi, Hämeenlinna
Lähiesimiestyön at, Junna Anne, Loviisa
Lähiesimiestyön at, Kokko Anne, Rovaniemi
Lähiesimiestyön at, Matikka Jenni, Järvenpää
Lähiesimiestyön at, Nyberg Joni, Hyvinkää
Lähiesimiestyön at, Salokangas Satu, Järvenpää
Metsäalan at, metsätalousyrittäjä, Koskinen Aliisa, Kerava
Palvelulogistiikan at, Södersved Diana, Mäntsälä
Palvelulogistiikan at, Tapaninen Päivi, Hausjärvi
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, tekninen kiinteistönhoitaja, Mustakallio Karoliina, Riihimäki
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, tekninen kiinteistönhoitaja, Soini Jari, Riihimäki
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja (AT), Ott Eevi, Hyvinkää
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at (osatutkinto), Honkanen Mariella, Järvenpää
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at (osatutkinto), Immonen Janita, Hyvinkää
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at (osatutkinto), Lindholm Jani, Hyvinkää
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at (osatutkinto), Sivula Pekka, Hyvinkää
Puutarha-alan at, arboristi, Sihvola Annika, Iitti
Turvallisuusalan at, Hautaniemi Jukka, Hämeenlinna
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Ala-Juusela Akseli, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Elander Filip, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Era Lassi, Nurmijärvi
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Erten Iris, Vantaa
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Gradov Leonid, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Huhta Teemu, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Hussi Tuure, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Jaakonaho Juuso, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Kalske Niklas, Vantaa
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Karvinen Roosa, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Kirsitie Max, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Koivu Milla, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Krause Andreas, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Kähkönen Matti, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Lankola Juho, Lahti
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Le Huong, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Leppäkoski Väinö, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Lindell Joonas, Hyvinkää
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Lomp Kalli, Vantaa
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Miettinen Jani, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Mäntylä Tero, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Nieminen Emmi, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Paussu Eero, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Pietikäinen Patrik, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Rantanen Rami, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Ruottu Kaarlo, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Räsänen Eemeli, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Tareen Yousuf, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Terävä Jonna, Tuusula
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Toivanen Marja, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Trowell Cristian, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Virtanen William, Lohja
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Vuorisalo Olli, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Åberg Daniel, Kirkkonummi
Yrittäjyyden at, Hyry Eemeli, Ii
Yrittäjyyden at, Karhumaa Juuso, Siikajoki
Yrittäjyyden at, Käkelä Heli, Kuusamo
Yrittäjyyden at, Käkelä Teppo, Kuusamo
Yrittäjyyden at, Nikola Eero, Siikajoki
Yrittäjyyden at, Tolonen Henna, Pudasjärvi

Erikoisammattitutkinnot
Erityisruokavaliopalvelujen eat, dieettikokki, Khotcharin Pari, Vantaa
Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Huntus Asko, Kaustinen
Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Korte Mikko, Ylivieska
Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Sorvisto Marko, Ylivieska
Liiketoiminnan eat, Nummela Johanna, Järvenpää
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön eat, Heikkinen Miina, Hyvinkää
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan eat, Merinen Mika, Karkkila
Tuotekehitystyön eat, Huhtiniemi Raija, Mikkeli
Tuotekehitystyön eat, Ojanen Päivi, Hausjärvi
Tuotekehitystyön eat, Scepanovic Marjo, Nurmijärvi
Tuotekehitystyön eat, Svarfvar Linda, Turku
Tuotekehitystyön eat (osatutkinto), Borisov Katja, Hyvinkää
Tuotekehitystyön eat (osatutkinto), Laakso Susanna, Tuusula
Turvallisuusvalvojan eat, Hautala Marko, Kirkkonummi
Turvallisuusvalvojan eat, Linderborg Juuso, Vantaa
Turvallisuusvalvojan eat, Sume Teemu, Helsinki
Turvallisuusvalvojan eat, Valtonen Titta, Vantaa