Hyriasta 9.12.2022 - 6.2.2023 valmistuneet - Katso lista uusista ammattilaisista

Tiedotteet
Image
Käsi, joka ojentaa kukkakimppua

Hyriasta on valmistunut aikavälillä 9.12.2022 - 6.2.2023  140 perustutkinnon, 66 ammattitutkinnon ja 29 erikoisammattitutkinnon tai kyseisten tutkintojen osia suorittanutta. Paljon onnea valmistuneille!

Juhlimme valmistuneita perjantaina 17.2.2023 klo 14.00 etäyhteyksin.

Hyriasta voi valmistua vuoden jokaisena työpäivänä. Opintonsa päättävät saavat sähköisen todistuksen.

Valmistuneet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuluvan (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta):

Perustutkinnot

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Holmberg Arttu, Loppi

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Mattila Niilo, Riihimäki

Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kampaaja, Vainio Inka, Riihimäki

Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Hovilehto Sara, Vantaa

Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Toivonen Emma, Hämeenlinna

Hius- ja kauneudenhoitoalan pt (osatutkinto), kosmetologi, Walldén Sara, Hausjärvi

Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja, Hyrkäs Aki, Riihimäki

Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja, Kervinen Wertti, Riihimäki

Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja, Myllärinen Lassi, Janakkala

Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Laaksonen Juuso M., Hyvinkää

Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Millasnoore Eino, Riihimäki

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Alhajärvi Sari, Riihimäki

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Aunola Jenni, Ruokolahti

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Hietanen Eevertti, Loppi

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Kalteva Valtteri, Hyvinkää

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Laitinen Annika, Hämeenlinna

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Lindroos Suvi, Loppi

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Luukkainen Jenna, Hyvinkää

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Ojala Roope, Nurmijärvi

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Ovaska Olwethu, Hyvinkää

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Raatikainen Riina, Hausjärvi

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Saadi Filipp, Nurmijärvi

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Sillanpää Tinja, Riihimäki

Liiketoiminnan pt, merkonomi, Väisänen Heli, Hyvinkää

Liiketoiminnan pt (osatutkinto), Koskinen Helena, Hausjärvi

Logistiikan pt, varastonhoitaja, Heinonen Mico, Riihimäki

Logistiikan pt, varastonhoitaja, Leander Oskari, Vesilahti

Logistiikan pt, varastonhoitaja, Viertola Venla, Hyvinkää

Logistiikan pt, varastonhoitaja, Vo Lau, Hyvinkää

Logistiikan pt, varastonhoitaja, Yamane Amine, Hyvinkää

Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja, Partanen Onni-Pekka, Riihimäki

Luonto- ja ympäristöalan pt, luonto-ohjaaja, Tuomi Virpi, Vihti

Luonto- ja ympäristöalan pt, luonto-ohjaaja, Ukonkivi Tuulia, Vihti

Luonto- ja ympäristöalan pt, ympäristönhoitaja, Velten Anna, Helsinki

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Palviainen Erika, Kaarina

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Pudas Irene, Helsinki

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Roininen Inka, Lohja

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Ruini Jenny, Hämeenlinna

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Sailio Anette, Hyvinkää

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Sillanmäki Suvi, Hämeenlinna

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Viitala Milla, Lohja

Maatalousalan pt, maaseutuyrittäjä, Salmi Aila, Karkkila

Maatalousalan pt (osatutkinto), Kosonen Enni, Lohja

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, Auvinen Heka, Hyvinkää

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, Kettunen Aleksi, Vihti

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, Pakarinen Anni-Maija, Hyvinkää

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, Vartiainen Anni, Nurmijärvi

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, mediapalvelujen toteuttaja, Kaipainen Noora, Hämeenlinna

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, mediapalvelujen toteuttaja, Lounela Emma, Riihimäki

Metsäalan pt, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Heikkinen Jaakko, Tuusula

Metsäalan pt, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Räisä Veikka, Riihimäki

Metsäalan pt (osatutkinto), Friberg Jani, Lohja

Metsäalan pt (osatutkinto), Kontio Jarkko, Helsinki

pintakäsittelyalan pt, maalari, Chudet Suchitta, Hyvinkää

Pintakäsittelyalan pt (osatutkinto), Kuisma Elina, Hyvinkää

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan pt (osatutkinto), Yliaho Rasmus, Hyvinkää

Puutarha-alan pt, puutarhuri, Kolehmainen Milla, Vantaa

Puutarha-alan pt, puutarhuri, Vikstedt Jenni, Espoo

Rakennusalan pt, talonrakentaja, Korhonen Jaakko, Hyvinkää

Rakennusalan pt, talonrakentaja, Roitto Ella, Järvenpää

Ravintola- ja catering-alan pt, kokki, Aalto Susan, Riihimäki

Ravintola- ja catering-alan pt, kokki, Ahola Mari, Hyvinkää

Ravintola- ja catering-alan pt, kokki, Ollikainen Janne, Hyvinkää

Ravintola- ja catering-alan pt, kokki, Silvennoinen Jenna, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Alshabou Haitham, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Anttila Nea, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Aulanko Jenna, Nurmijärvi

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Brommels Daniela, Loppi

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Dolynska Yuliia, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Enbom Oona, Lahti

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Forsman Berit, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Hanén Henna, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Harju Eva, Janakkala

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Harri Mika, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Heikkinen Ida, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Holmlund Irina, Vihti

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Houni Kirsi, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Ikkala Emmi, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kitinoja Kaisa, Loppi

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Lehmusvyöry Anne, Hausjärvi

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Lepp Margit, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Myllymäki Rachelle, Seinäjoki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Niemi Amanda, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Partanen-Vainio Marija, Somero

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Rajala Salla, Hausjärvi

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Saarinen Oona, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Tamminen Kiti, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Turunen Jari, Akaa

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Virkunen Eili, Kerava

Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Koivuniemi Melina, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Kukkonen Henna-Riikka, Loppi

Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Mäkinen Jonna, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Mäkinen Kirsi, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Saarinen Minna, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Torttila Mira, Hausjärvi

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja, Laurila Tomi, Tuusula

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Karpinski Arttu, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Nordlund Kasper, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Rautio Jesperi, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Saari Micu, Janakkala

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Salminen Matias, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Salonen Oskari, Hyvinkää

Taideteollisuusalan pt, artesaani, Ruhanen Anne, Hyvinkää

Taideteollisuusalan pt, artesaani, Skyttä-Forssell Jenni, Hyvinkää

Taideteollisuusalan pt, artesaani, Virta Moonika, Hämeenlinna

Talotekniikan pt, putkiasentaja, Hällström Jori, Hyvinkää

Talotekniikan pt, putkiasentaja, Kuusela Juho, Hausjärvi

Teknisen suunnittelun pt, suunnitteluassistentti, Dinsdale Holly, Hyvinkää

Teknisen suunnittelun pt, suunnitteluassistentti, Engström Annika, Porvoo

Teknisen suunnittelun pt, suunnitteluassistentti, Nieminen Antti, Pirkkala

Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Lyytikäinen Mikko, Loppi

Tieto- ja viestintätekniikan pt, IT-tukihenkilö, Aho Jesse, Hyvinkää

Tieto- ja viestintätekniikan pt, IT-tukihenkilö, Leino Jimi, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan pt, IT-tukihenkilö, Poikonen Jooa, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan pt, IT-tukihenkilö, Salo Eemi, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan pt, ohjelmistokehittäjä, Mäyränpää Juha-Matti, Janakkala

Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja, Räsänen Santtu, Riihimäki

Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja, Tenkanen Viivi, Hyvinkää

Ammattitutkinnot

Liiketoiminnan at, Haapasaari Saara, Hyvinkää

Liiketoiminnan at, Juutilainen Matti, Pori

Liiketoiminnan at, Kerttula Arttu, Hämeenlinna

Liiketoiminnan at, Kiiveri Kia, Hollola

Liiketoiminnan at, Pesonen Pirjo, Riihimäki

Liiketoiminnan at, Ranta Sanna, Pori

Lähiesimiestyön at, Pääkkö Sonja, Riihimäki

Lähiesimiestyön at, Scepanovic Marjo, Nurmijärvi

Lähiesimiestyön at, Siiki Pasi, Turku

Lähiesimiestyön at, Sinisalo Sanna, Riihimäki

Lähiesimiestyön at (osatutkinto), Hiltunen Piia, Kerava

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, kiinteistönhoitaja (AT), Ahmad Najibullah, Hyvinkää

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, laitoshuoltaja ja toimitilahuoltaja (AT), Mahmud Ali, Hyvinkää

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja (AT), Johansson Sara, Riihimäki

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja (AT), Nikkanen Tuija, Hyvinkää

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja (AT), Soikkeli Tarja, Riihimäki

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja (AT) ja laitoshuoltaja, Hakkola Sari, Hyvinkää

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja (AT) ja laitoshuoltaja, Laine Harri, Nurmijärvi

Puutarha-alan at, arboristi, Lamminaho Jani, Nurmijärvi

Talonrakennusalan at, Hakio Jere, Hämeenlinna

Talonrakennusalan at, Lahti Pertti, Riihimäki

Talonrakennusalan at, Reini Petro, Hämeenlinna

Turvallisuusalan at, Borg Taisto, Hyvinkää

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Bah Antero, Porvoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Boman Lassi, Kotka

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Forsström Harri, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Grönberg Iiro, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Leiviö Hugo, Hyvinkää

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Lindborg Sari, Kerava

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Makkonen Jarkko, Vantaa

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Muhannad Taha Muhammed, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Myllärinen Juho, Espoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Pehkonen Hanna, Espoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Ranta Sebastian, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Renko Matti, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Rezaei Nesar, Espoo

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Salo Kasperi, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Salonen Lotta, Helsinki

Turvallisuusalan at (osatutkinto), Toivola Kaisla, Espoo

Yrittäjän at, Larikka Antti, Seinäjoki

Yrittäjän at, Lääkkö Sallamari, Rovaniemi

Yrittäjän at, Löyttyniemi Ville, Hollola

Yrittäjän at, Pietiläinen Sini, Tampere

Erikoisammattitutkinnot

Erityisruokavaliopalvelujen eat, dieettikokki, Rantanen Mari, Loppi

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Hyyppä Minna, Järvenpää

Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, Jyväsjärvi Jaakko, Jyväskylä

Liiketoiminnan eat, Askolin Minna, Hausjärvi

Liiketoiminnan eat, Elonen Jenna, Vantaa

Liiketoiminnan eat, Hakala Riikka, Akaa

Liiketoiminnan eat, Huhtinen Timo, Helsinki

Liiketoiminnan eat, Korhonen Merja, Kurikka

Liiketoiminnan eat, Laitinen Sanna, Joensuu

Liiketoiminnan eat, Linna Merja, Äänekoski

Liiketoiminnan eat, Myllynen Kirsi, Heinola

Liiketoiminnan eat, Määttä Sonja, Mäntsälä

Liiketoiminnan eat, Niukkanen Joni, Vantaa

Liiketoiminnan eat, Pöllänen Tette, Kerava

Liiketoiminnan eat, Veijalainen Laura, Lahti

Liiketoiminnan eat, Ylä-Rautio Paula, Nurmijärvi

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön eat, Tammekivi Veroonika, Nurmijärvi

Mielenterveys- ja päihdetyön eat, Auvinen Mika, Hämeenlinna

Mielenterveys- ja päihdetyön eat, Hellman Riikka, Karkkila

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan eat, Päivänen Paula, Riihimäki

Tuotekehitystyön eat, Ingman Marika, Helsinki

Tuotekehitystyön eat, Muller Maria, Espoo

Tuotekehitystyön eat, Paldanius Anna, Raahe

Tuotekehitystyön eat, Ranta Tarja, Nurmijärvi