Hyriasta 16.5.-3.6.2022 valmistuneet - Paljon onnea uusille ammattilaisille!

17.6.2022, klo 7:00
Tiedotteet
Image
Useita kymmeniä erivärisiä ilmpalloja taivaalla sattumanvaraisessa rykelmässä

Hyriasta on valmistunut aikavälillä 16.5. - 3.6.2022 141 perustutkinnon, 30 ammattitutkinnon ja 21 erikoisammattitutkinnon suorittanutta. Paljon onnea valmistuneille!

Juhlimme valmistuneita perjantaina 17.6.2022 klo 14.00 etäyhteyksin.

Hyriasta voi valmistua vuoden jokaisena työpäivänä. Opintonsa päättävät saavat sähköisen todistuksen. Myös paperinen todistus toimitetaan valmistuville postitse 31.7.2022 saakka.

Valmistuneet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuluvan (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta):

Perustutkinnot

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Al Jammal Khoder, Hausjärvi
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Hellgren Jimi, Riihimäki
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Lindholm Viljami, Loppi
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Oinonen Teemu, Hyvinkää
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja, Surakka Mikke, Hyvinkää
Autoalan pt (osatutkinto), Lähteenmaa Petteri, Kärkölä
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kampaaja, Mäenpää Lene, Janakkala
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kampaaja, Numminen Jessica, Loppi
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kampaaja, Pajuoja Emmi, Nurmijärvi
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Harilo Susanne, Hyvinkää
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kosmetologi, Sattari Zeynab, Hämeenlinna
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt (osatutkinto), Halme Susanna, Janakkala
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja, Alho Lassi, Riihimäki
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Haapsaari Väinö, Hausjärvi
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Jokinen Lassi, Riihimäki
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Kaipanen Miska, Hyvinkää
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Rantanen Leo, Janakkala
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja, Viisainen Johanna, Janakkala
Kone- ja tuotantotekniikan pt (osatutkinto), Kallio Eija-Anneli, Loppi
Kone- ja tuotantotekniikan pt (osatutkinto), Savander Juho-Herman, Hämeenlinna
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Iskanius Raakel, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Lakaniemi Jasmine, Nurmijärvi
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Levä Anni, Riihimäki
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Luoma Maria, Järvenpää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Löfman Johanna, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Niiranen Tiia, Riihimäki
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Parkkonen Vivien, Riihimäki
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Pokkinen Ronja, Riihimäki
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Riento Santeri, Järvenpää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Sillanpää Matias, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Toikka Tuomas, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt, merkonomi, Virtanen Alina, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt (osatutkinto), Kaksonen Taru, Hyvinkää
Liiketoiminnan pt (osatutkinto), Villa Arianna, Hyvinkää
Logistiikan pt, varastonhoitaja, Mirzaei Kazem, Hyvinkää
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja, Korkolainen Ville, Loppi
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Laitila Henna, Hämeenlinna
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Meriläinen Jonna, Espoo
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Ojaranta Sanna, Helsinki
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Pyykölä Julia, Mäntsälä
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja, Tervo Reetta, Hyvinkää
Matkailualan pt, vastaanottovirkailija, Hirvonen Nancy, Järvenpää
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, Mäkinen Menna, Riihimäki
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja, Niiranen Tiia, Riihimäki
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, mediapalvelujen toteuttaja, Kinnunen Mia, Hämeenlinna
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, mediapalvelujen toteuttaja, Mätinki Tiia, Hämeenlinna
Pintakäsittelyalan pt, maalari, Heiskanen Mikael, Hyvinkää
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Bitter Eveliina, Riihimäki
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Haverinen Eemil, Loppi
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Klimoff Jooseppi, Riihimäki
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Murtoniemi Roope, Hausjärvi
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Paju Arttu, Riihimäki
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Vienonen Eetu, Loppi
Rakennusalan pt, talonrakentaja, Viitanen Kasper, Riihimäki
Rakennusalan pt (osatutkinto), Kannisto Alisa, Loppi
Rakennusalan pt (osatutkinto), Takala Janne, Kärkölä
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki, Aaltonen Topias, Loppi
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki, Matinlassi Neea, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Aaltonen Kati, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Eronen Susanna, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Helenius Linda, Loppi
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Hirvonen Pinja, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Jalkanen Pauliina, Tuusula
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Kuosmanen Emmi, Loppi
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Laine Anne, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Lehtinen Noora, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Leino Maria, Loppi
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Lindström Jenni, Loppi
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Lukyanchuk Mariia, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Mal allah Hande, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Marttinen Katja, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Mattila Eija, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Mellander Carita, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Penttinen Tuisku, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Pikivirta Anna, Janakkala
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Puuronen Jani, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Shitsko Iuliia, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Talka Anne, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Taskila Sinna, Akaa
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Taylor-Rosenberg Sanna, Tampere
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Turunen Jenni, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Vihavainen Sini, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Vuorinen Heli, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, Vähäkainu Satu, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Lindholm Mikko, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Päivärinta Tea, Hausjärvi
Sosiaali- ja terveysalan pt (osatutkinto), Tuohioja Maria, Hämeenlinna
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Kaukoranta Miika, Riihimäki
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Rajala Sakari, Riihimäki
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Sirola Arsi, Riihimäki
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Tikkanen Oskari, Hyvinkää
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja, Veide Chris, Riihimäki
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Billingham Mirka, Hyvinkää
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Lahti Tiina, Riihimäki
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Lähde Vilma, Hyvinkää
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Moilanen Miia, Hyvinkää
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Musakka Viivi, Riihimäki
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Niemelä Maximilian, Hyvinkää
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Olsoni Otso, Hyvinkää
Taideteollisuusalan pt, artesaani, Sokkanen Helmi, Riihimäki
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Granberg Santeri, Riihimäki
Talotekniikan pt, putkiasentaja, Pääkkö Jonne, Janakkala
Teknisen suunnittelun pt, suunnitteluassistentti, Karhunen Erika, Espoo
Teknisen suunnittelun pt, suunnitteluassistentti, Tissari Joni, Hyvinkää
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja, Heighway Nico, Hausjärvi
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja, Heikkinen Kasperi, Hyvinkää
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja, Lempinen Noel, Riihimäki
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Järvenpää Henry, Kärkölä
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Kauppinen Tomas, Hyvinkää
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Nikkanen Netta, Hyvinkää
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Savolainen Teemu, Hyvinkää
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Tiihonen Jyri, Akaa
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Tuomonen Karolin, Hämeenlinna
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi, Valkama Antti, Janakkala
Tieto- ja viestintätekniikan pt, IT-tukihenkilö, Pakkanen Santeri, Janakkala
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja, Suominen Minttu, Hyvinkää
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja, Talja Jere, Riihimäki

Ammattitutkinnot

Energia-alan at, kaukolämpöasentaja, Puskala Lenni, Tampere
Kasvatus- ja ohjausalan at, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja, Taskinen Milja, Hyvinkää
Luontoalan at, erä- ja luonto-opas, Lankinen Jukka, Kouvola
Luontoalan at, erä- ja luonto-opas, Pihlajamaa Terhi, Helsinki
Palvelulogistiikan at (osatutkinto), El Kass Said, Hyvinkää
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja (AT), Saetan Pantip, Hyvinkää
Puutarha-alan at, arboristi, Piispanen Aatu, Vantaa
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Kaarre Elias, Porvoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Kaijanen Jarno, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Minkkinen Mortti, Helsinki
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Mäkinen Sami, Espoo
Turvallisuusalan at (osatutkinto), Voihanski Maxim, Helsinki
Yrittäjän at, Paananen Virpi, Hämeenlinna
Yrittäjän at, Vuohensilta Silja, Nurmijärvi

Erikoisammattitutkinnot

Liiketoiminnan eat, Peltomäki Tomi, Janakkala
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön eat, Kankainen Mervi, Kerava
Mielenterveys- ja päihdetyön eat, Lehtola Ariana, Karkkila
Sähkö- ja automaatioalan eat, sähköasennusmestari, Isoherranen Jussi, Hyvinkää
Tuotekehitystyön eat, Haapala Jenna, Nivala
Tuotekehitystyön eat, Salminen Janne, Hollola
Tuotekehitystyön eat, Valtonen Mervi, Järvenpää
Tuotekehitystyön eat (osatutkinto), Lehtojoki Tuija, Hämeenlinna
Tuotekehitystyön eat (osatutkinto), Mustonen Miska, Riihimäki
Tuotekehitystyön eat (osatutkinto), Rinkinen Anna, Tuusula
Turvallisuusvalvojan eat, Hakala Johannes, Helsinki
Turvallisuusvalvojan eat, Kytösaari Jukka, Vantaa
Turvallisuusvalvojan eat, Palm Toni, Vantaa
Turvallisuusvalvojan eat, Raitila Antti, Espoo
Turvallisuusvalvojan eat, Tammilehto Laura, Riihimäki
Vanhustyön eat, saattohoitaja (EAT), Kotisalo Riitta, Nurmijärvi
Vanhustyön eat, saattohoitaja (EAT), Pakka Emilia, Nurmijärvi
Vanhustyön eat, saattohoitaja (EAT), Rintamäki Teija, Hausjärvi
Vanhustyön eat, saattohoitaja (EAT), Viander Merja, Hyvinkää