Ajankohtaista

22.12.2016 8.00

Onnittelemme valmistuvia opiskelijoita

Hyriassa, Riihimäen Sakonkatu 1:n toimipisteen liikuntasalissa, juhlitaan valmistujaisia torstaina 22.12.2016 klo 9.00. Samalla vietetään koko yksikön joulujuhlaa. Valmistuville jaetaan tilaisuudessa todistukset ja ruusut sekä nautitaan kakkukahvit. Voit seurata valmistujaisjuhlaa reaaliajassa osoitteessa http://www.webmediamate.fi/hyria

Hyrian nuorten koulutuksesta valmistuu 61 ja aikuiskoulutuksesta 82 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut todistusten saajille!

Hyriassa on lukuvuoden aikana neljä valmistumispäivää. Tilaisuudet on tarkoitettu niin nuorille kuin aikuisille tutkinnon suorittajille ja muille opintonsa päättäville.


Alla lista nimensä julkaisuluvan antaneista valmistuvista opiskelijoista:

Nuorten koulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava koulutus, Sotikare Oladunni, Riihimäki
Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava koulutus, Sriwong Pornnapa, Riihimäki
Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Saukko Hilla, Riihimäki
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja, Halttunen Ella, Hyvinkää
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja, Soukka Tiiu, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Päiviö Tinja, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Lempiö Iida, Hausjärvi
Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Lepistö Joonas, Hyvinkää
Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja, Niska Jarkko, Hyvinkää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Heinonmäki Laura, Hyvinkää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Järvinen Natalia, Hyvinkää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Kivelä Kiia-Riitta, Vantaa
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Kiviranta Eveliina, Loppi
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Kovanen Janika, Riihimäki
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Lehtola Tomi, Nurmijärvi
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Mäki Anneli, Järvenpää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Nevalainen Jonna, Pirkkala
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Nousiainen Roosa, Tuusula
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Pieviläinen Päivi, Hyvinkää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Stranden Inka, Hyvinkää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Tarmola Henna, Järvenpää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Törmänen Ronja, Hyvinkää
Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja, Maunula Aliisa, Helsinki
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Kuronen Niina, Vantaa
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Rahijärvi Annika, Helsinki
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Reinikainen Teemu, Riihimäki
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Tamminen Jonne, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Kangru Airi, Salo
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Koiranen Anna, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Myllymäki Suvi, Janakkala
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Pesonen Jasmin, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Rahkonen Heini, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Rehmonen Taru, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Saarimaa Sanna, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Tarvainen Miia, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Tiippana Paula, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Uusitalo Ida, Riihimäki
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja, Jantunen Eero, Janakkala
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja, Mäkelä Joonas, Loppi
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Aho Joni, Hyvinkää
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Heiskanen Tomi, Kärkölä
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Koskinen Joonas, Hyvinkää
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Toropainen Miksa, Hyvinkää
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Räntilä Teemu, Riihimäki
Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti, Hakanen Niko, Mäntsälä
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Lilja Kristian, Riihimäki
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Serpilä Jeremias, Riihimäki
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Suominen Walter, Riihimäki

Aikuiskoulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

Arboristin ammattitutkinto, Helenius Tuomas, Huittinen
Arboristin ammattitutkinto, Ilomäki Jaakko, Tampere
Arboristin ammattitutkinto, Ketoja-Keskipasma Jenni, Pukkila
Arboristin ammattitutkinto, Knuts Martin, Raasepori
Arboristin ammattitutkinto, Kontinen Toni, Helsinki
Arboristin ammattitutkinto, Salo Ville, Ikaalinen
Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Tillaeus Heidi, Riihimäki
Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Bergqvist Heikki, Tuusula
Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Ernamo Tuomas, Helsinki
Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Leinonen Pekka, Helsinki
Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Räty Pirjo, Mäntsälä
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Gashi Zana, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Kokla Merike, Vantaa
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Le Tham, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Loijas Chamamas, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Peussa Boonplook, Nurmijärvi
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Topaloglu Meral, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Vehmaa Marko, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Kongnok Kanokwan, Nurmijärvi
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Sophonphichet Umaphorn, Kerava
Isännöinnin ammattitutkinto, Iso-Kungas Timo, Vihti
Isännöinnin ammattitutkinto, Mäkelä Suvi, Loppi
Isännöinnin ammattitutkinto, Ranta-Laitila Satu, Hyvinkää
Johtamisen erikoisammattitutkinto, Manninen Mona, Hyvinkää
Johtamisen erikoisammattitutkinto, Mustonen Mira, Järvenpää
Johtamisen erikoisammattitutkinto, Niemelä Antti, Hyvinkää
Johtamisen erikoisammattitutkinto, Nurmela Esa, Nurmijärvi
Johtamisen erikoisammattitutkinto, Palmu Aila, Riihimäki
Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja, Karppinen Linda, Nurmijärvi
Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja, Penttilä Esa, Hyvinkää
Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja, Niemi Valtteri, Pornainen
Kotityöpalvelujen ammattitutkinto, Tikkanen Mikko, Hausjärvi
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Nasomphong Thanyarat, Kerava
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Viljava Henna, Janakkala
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Enholm Anette, Mäntsälä
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Finne Outi, Hyvinkää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Välimaa Jonne, Riihimäki
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Juntunen Mari, Espoo
Myynnin ammattitutkinto, Parikka Viivi, Lahti
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Hekko Laura, Iitti
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Hekko Mika, Iitti
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Hirs Swen, Espoo
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Korhonen Anna-Liisa, Helsinki
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Rauta Lea, Hyvinkää
Sihteerin ammattitutkinto, Lehtilä Henna, Hattula
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Broberg Mari, Järvenpää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Englund Marjukka, Hattula
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Pohjola Tanja-Maarit, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Sorvali Eija, Hausjärvi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Suomi Milla, Hyvinkää
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Röppänen Mikko, Hämeenlinna
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Kreivi-Heikka Sari, Kempele
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Leutonen Annukka, Vantaa
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Puronsuu Suvi, Espoo
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Rantapuu Nina, Vihti
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Sillankorva Anne, Hämeenlinna
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Tschesmenski Mirkka, Hyvinkää
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Baas Mirka, Hämeenlinna
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Hakkarainen Elmeri, Kokkola
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Linna Antti, Hämeenlinna
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Palosaari Jani, Nurmijärvi
Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Puro Saku, Helsinki
Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Toivanen Janne, Kouvola
Työvälinevalmistajan ammattitutkinto, Nevaranta Arttu, Hyvinkää
Vartijan ammattitutkinto, Salonen Sami, Riihimäki
Vartijan ammattitutkinto, Tirkkonen Teppo, Riihimäki
Viljelijän ammattitutkinto, Kojo Tapani, Riihimäki
Yrittäjän ammattitutkinto, Hirsjärvi Anne, Varkaus
Yrittäjän ammattitutkinto, Liljemark Essi, Espoo
Yrittäjän ammattitutkinto, Ojanen Atte, Mikkeli
Yrittäjän ammattitutkinto, Sällylä Tuija, Turku
Yrittäjän ammattitutkinto, Ylikoski Henrik, Helsinki



Palaa otsikoihin