Ajankohtaista

31.3.2017 8.00

Onnittelemme valmistuvia opiskelijoita!

Hyriassa Hyvinkäällä, Torikatu 18:ssa, vietetään valmistujaisia pe 31.3.2017 klo 14 Opetus- ja tilausravintola Onnenhatussa. Päivää juhlitaan kakkukahvien merkeissä. Tilaisuudessa rehtori Ari Orelma onnittelee valmistuvia opiskelijoita ja jakaa heille todistukset sekä ruusut yhdessä ryhmänohjaajien/vastuukouluttajien kanssa.

 

Hyrian nuorten koulutuksesta valmistuu 59 ja aikuiskoulutuksesta 138 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut todistusten saajille!

 

Hyriassa on lukuvuoden aikana neljä valmistumispäivää. Tilaisuudet on tarkoitettu niin nuorille kuin aikuisille tutkinnon suorittajille ja muille opintonsa päättäville.

 

Alla lista nimensä julkaisuluvan antaneista valmistuvista opiskelijoista:

 

Nuorten koulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

 

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Holopainen Santeri, Hyvinkää

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Ryhänen Tuukka, Hyvinkää

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja, Haahkamo Henri, Hausjärvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Lehmus Ida, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Tanskanen Niko, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Kalttonen Jarno, Hanko

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi, Pyrä Annukka, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Aaltonen Kalle, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Ershova Katja, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Hämäläinen Joel, Mäntsälä

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Hämäläinen Laura, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Jansson Marjut, Järvenpää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Kujanpää Sanni, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Nordström Miira, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Pehkonen Anna-Mari, Nurmijärvi

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Runsten Pilvi, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Ruusuvuori Minna, Nurmijärvi

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Saarivuori Eeva-Maria, Nurmijärvi

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Seppänen Jonna, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Sohlman Tuula, Loppi

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Välimäki Noora, Mäntsälä

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja, Megyaszai Daniel, Riihimäki

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja, Nokkala Jesper, Riihimäki

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja, Elo Sami, Hyvinkää

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja, Silén Lassi, Loppi

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Friman Markku, Mäntsälä

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari, Kastinen Heidi, Hyvinkää

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari, Kohonen Monica, Riihimäki

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari, Marjamäki Elli, Riihimäki

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari, Ramstedt Nina, Hyvinkää

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari, Sihvonen Minttu, Hyvinkää

Puualan perustutkinto, puuseppä, Heiskanen Samuli, Hyvinkää

Puualan perustutkinto, puuseppä, Salin Jesse, Riihimäki

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Haapalainen Miska, Nurmijärvi

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Uitto Liisa, Hyvinkää

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Helenius Miikka, Riihimäki

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Koukku Elias, Loppi

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Mykkänen Tuomas, Hyvinkää

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Nummela Joona, Loppi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Alanne Pinja, Nurmijärvi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Tikka Nitta, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Virtanen Taru, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Vainola Lassi, Riihimäki

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Jaatinen Santtu, Hyvinkää

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Kilpinen Samu, Hyvinkää

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Lehtinen Samu, Loppi

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Pelkonen Patrik, Riihimäki

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Peltola Otso, Riihimäki

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti, Kääriäinen Mirva, Loppi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Salminen Jere, Riihimäki

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Vatanen Mikael, Hämeenlinna

 

 

Aikuiskoulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

 

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Echkart Isabella, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Myllylä-Kälviäinen Kirsi, Hämeenlinna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Peussa Heidi, Nurmijärvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Åkerlund Suvi, Riihimäki

Isännöinnin ammattitutkinto, Harinen Maija, Lahti

Isännöinnin ammattitutkinto, Lukjanov Sari, Järvenpää

Isännöinnin ammattitutkinto, Siponen Joonas, Lohja

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Jokinen Mia, Seinäjoki

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Jääskeläinen Jaana, Hyvinkää

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Korpi Taina, Hämeenlinna

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Lang Sirpa, Oulu

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Lilja Ulla-Maija, Loppi

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Miettinen Pia, Janakkala

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Mäkinen Maarit, Loppi

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Pihkola Maija, Hyvinkää

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Salo Pirjo, Riihimäki

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Silander Tiina, Jyväskylä

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Tamminen Tuija, Janakkala

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Hamarikivi Emilia, Karkkila

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Holck Kristina, Askola

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Hopeela-Juvonen Leena, Hämeenlinna

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Huhtamaa Tiina, Helsinki

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Koskema Pirkko, Asikkala

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Laaksonen Anne, Nakkila

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Lehtinen Virpi, Hanko

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Leino Suvi, Loppi

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Rautakoski Sanna-Mari, Kokkola

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Rutanen Maija, Saarijärvi

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Salonen Olli, Lahti

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Suvipuro Jukka, Lahti

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Takamaa Tuija, Vantaa

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Taskinen Mervi, Ruokolahti

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto, Vanhatalo Susanna, Heinola

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Mäenpää Anneli, Hyvinkää

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Nevaranta Pirjo, Tuusula

Kone- ja metallialan perustutkinto, automaatioasentaja, Ventelä Kristian, Riihimäki
Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Koppinen Jari-Pekka, Riihimäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja, Karppinen Linda, Nurmijärvi

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja, Pigg Johan, Helsinki

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Heikkinen Anna, Hyvinkää

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Hoffren Sinikka, Hyvinkää

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Lindfors Pirjo, Hyvinkää

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Nenonen Kirsi, Riihimäki

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Nisula Christa, Hyvinkää

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Pimiä Satu, Riihimäki

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Ronni-Luukkonen Sari, Hyvinkää

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Tammi Sari, Hämeenlinna

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Hietanen Niina, Loppi

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto, Autero Kirsi-Maria, Hyvinkää

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto, Laamanen Mira, Tuusula

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Heino Suvi, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Hjelt Tanja, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Kananen Tiina, Järvenpää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Luukkainen Miia, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Mörönen Pertti, Hyvinkää

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Lempinen Henri, Riihimäki

Lähiesimiestyön ammattitutkinto, Vuohelainen Jari, Vantaa

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Holsti Tiia, Imatra

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Joensuu Taru, Vihti

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Siirto Janette, Vantaa

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto, Alander Katja, Hyvinkää

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto, Virtanen-Laine Jenni-Emilia, Hyvinkää

Metsätalousyrittäjän ammattitutkinto, Kosunen Tuomo, Porvoo

Myynnin ammattitutkinto, Laurunen Ville, Hattula

Myynnin ammattitutkinto, Simola Anna-Liisa, Nurmijärvi

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Kallio Kai, Riihimäki

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Korhonen Olli, Janakkala

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Tuominen Jaska, Hyvinkää

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Vekka Joonas, Hattula

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Lukkarinen Anne-Mari, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Myyryläinen Jenni, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Penttilä Ella, Janakkala

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Salminen Nita, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Sivonen Riikka, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Sorvali Eija, Hausjärvi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Tiainen Maria, Helsinki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Toikkanen Titta, Järvenpää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Vehmas Sarianne, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Raussi Perttu, Riihimäki

Taloushallinnon ammattitutkinto, Peltonen Laura, Hyvinkää

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti, Kortelainen Roosa, Espoo

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti, Siekkinen Jenni, Tampere

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti, Vähäkoski Veli-Pekka, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Junno Ilari, Hämeenlinna

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Kauppinen Niklas, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Riiheläinen Aki, Nurmijärvi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Räsänen Sami, Helsinki

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Ilvesoksa Laura, Hyvinkää

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Kerola Marika, Oulu

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Laukkanen Sirkku, Helsinki

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Lähteenmäki Laura, Riihimäki

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Maansaari Hannele, Oulu

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Marjamaa Tuomas, Oulu

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Mäkinen Hanna, Hyvinkää

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Vehkaperä Antti, Oulu

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto, Vertanen Jarkko, Espoo

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Anttila Jari, Riihimäki

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Häkkinen Marja, Riihimäki

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Kaikonen Niko, Kouvola

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Laine Aku, Kerava

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Salminen Antero, Hyvinkää

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Suoraniemi Mikko, Kouvola

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Tikkanen Pasi, Sipoo

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, Kempe Carina, Siuntio

Varastoalan ammattitutkinto, Hirvonen Marko, Hyvinkää

Varastoalan ammattitutkinto, Karvonen Pia, Hyvinkää

Varastoalan ammattitutkinto, Matero Jouni, Hyvinkää

Varastoalan ammattitutkinto, Mehtälä Satu, Sipoo

Varastoalan ammattitutkinto, Tohni Linda, Vantaa

Viljelijän ammattitutkinto, Javanainen Harri, Riihimäki

Viljelijän ammattitutkinto, Peltoranta Harri, Hausjärvi

Viljelijän ammattitutkinto, Qvick Jani-Petteri, Loppi

Viljelijän ammattitutkinto, Riihimaa Tuula, Vihti

Yrittäjän ammattitutkinto, Hirsjärvi Pekka, Varkaus

Yrittäjän ammattitutkinto, Järveläinen Pauliina, Riihimäki


Palaa otsikoihin