Ajankohtaista

16.6.2016 9.00

Yhteishaussa Hyrian ammattiopistoon valitut opiskelijat

Valittujen nimet ovat listattuna alle toimipisteittäin.
Pääset listauksessa suoraan haluamasi toimipisteen kohdalle yllä olevista linkeistä.

Huomioithan, että:
  • julkaisemme vain niiden valittujen nimet, jotka ovat antaneet hakulomakkeessa luvan nimensä julkaisemiseen. 
  • oppilaitos ei vastaa nimien oikeinkirjoituksesta. Nimi on saatu suoraan yhteisvalintajärjestelmästä sellaisena, kuin hakija on sen hakulomakkeeseen kirjoittanut.
  • valintatietoja ei päivitetä kesän aikana jälkivalintojen ja peruutuspaikkojen osalta nettisivuille, vaan hakijat saavat valinnoista kirjeen kotiin.

  • kaikille valituille lähetetään valintakirje. Kirje sisältää mm. ohjeet paikan vastaanottamisesta ja ilmoittautumisesta. Opiskelupaikka pitää vahvistaa 30.6. mennessä. 
  • voit kysyä lisätietoja valinnoista Hyrian hakutoimistosta: hakutoimisto(at)hyria.fi tai puh. 020 690 752


Kauppalankatu 18, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, pk (yhteensä 88)

Ahrela Daniel
Alén Janina
Björn Riina
Eskola Emilia
Finne Inka
Gröhn Laura
Göös Kia
Harilo Susanne
Hartikainen Jere
Heikkinen Pauliina
Helander Camilla
Helander Pinja
Helminen Aleksi
Henttonen Nora
Hilowle Sadio
Immonen Jere
Jalomäki Viivi
Jyrkkänen Nea
Kaarikivi Senja
Kinnunen Nora
Kirves Roosa
Kivi Janina
Kontio Henna
Korhonen Tiia
Korkiakoski Eetu
Kosonen Miro
Kuitula Daniel
Kuitunen Sanni
Kuljunlahti Jenni
Laakso Markus
Lahtinen Luukas
Laurila Sami
Leander Sara
Lehtinen Jasmin
Lehtinen Niko
Lehtonen Hanna
Lindegrön Jani
Loppi Julia
Mantila Julius
Matikainen Ada
Mertanen Julia
Musakka Noora
Mustonen Jenna
Mutikainen Elina
Mäki Minja
Mämmi Waltteri
Neuwerth Brad
Niemelä Tommy
Numminen Mikko
Palhamo Aleksi
Pitkänen Tommi
Puha Anni
Pulkkinen Miika
Puranen Helmi
Pyhältö Katri
Rajamäki Kalle
Repo Santeri
Rikkonen Antero
Salomaa Juho
Salonen Janita
Savolainen Lotta
Sinkkonen Carolina
Sintonen Nea
Sivula Pekka
Sorvali Juuso
Sorvali Silja
Säijälä Santeri
Taimisto Karita
Tamminen Joni
Trygg Veeti
Uusinarkaus Santeri
Uusitalo Jasmin
Vuotovesi Aleksi
Willman Julia

Winkler Annika

Liiketalouden perustutkinto, yo (yhteensä 5)

Taskinen Jesse

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk (yhteensä 66)

Eskelin Salla
Eskola Emma
Hassinen Janette
Hirvonen Tiia
Hotakainen Taija
Hulanmäki Sonja
Hunnakko Taru
Häkkinen Anu
Johansson Julianna
Karhunen Sara
Kivinen Kristiina
Koivula Katri
Konttinen Piia
Korvala Jaana
Koskela Ella-Maria
Koskela Katri
Kosonen Mimosa
Kärnä Roosa
Laaksonen Sara
Levander Kiia
Liesivesi Sara
Marjoniemi Hanna-Maria
Mustamaa Lea
Nurminen Pinja
Nylander Laura
Nylander Salla
Ojala Veera
Okka Veera
Oksanen Essi
Palmgren Rosa
Pikkanen Veera
Poikselkä Taija
Poimaa Iina
Puro Katja
Pöntynen Minka
Raiski Sofia
Riikonen Junella
Riikonen Lotta
Rosenberg Mari
Ruuskanen Saara
Samaletdin Juho
Savchenko Vladislav
Savolainen Janette
Sillanpää Ossi
Sinisalo Jenna
Ståhl Santeri
Suomalainen Emilia
Suvinen Outi
Söderman Inna
Takala Rosa
Tammela Pinja
Vartiainen Jeremias
Viljasjärvi Vilma
Wallin Carita
Ylitolva Mette

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo (yhteensä 18)

Ehsan Mallaly
Hagelin Minna
Heino Jenna
Hunnakko Tiina
Huttunen Nina
Islander Krista
Kalaja Emma
Koistinen Susanna
Koivisto Hanna
Koskinen Henna
Laakso Tiina
Ohramaa Ronja
Rinne Annika
Tuominen Juho

Upari Nea

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto (yhteensä 22)

Hiltunen Nicke
Karttunen Nuutti
Kiminkinen Kasper
Korhonen Joona
Kortene Roni-Petteri
Muikku Jami
Paananen Niko
Rastas Niklas
Remes Eero
Saarinen Vili
Saario Aplu
Sarjava Joose
Sivonen Otto-Waltteri
Suuronen Otto-Oskari
Toivanen Riku

Toivonen Olli

Karankatu 3-5, Hyvinkää

Autoalan perustutkinto (yhteensä 38)
 
Aho Miska
Bamberg Juuso
Dahlsten Tomi
Eloranta Lauri
Hyvärinen Janina
Hyytinen Mira
Juvonen Ossi
Koskela Samuli
Koskimaa Tomi
Kuitto Joni
Laitinen Roope
Liimatta Leevi
Lindström Jani
Malin Jyri
Palmunen Topi
Portti Lauri
Poutanen Atte
Rokka Aki
Ruotsalainen Mika
Salonen Mira
Saukonoja Aleksi
Skyttä Tomi
Sotaniemi Tuomo
Taupila Jonne
Vesanen Roni
Voutilainen Aleksi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto (yhteensä 38)

Berg Jutta
Hartikainen Laura
Joutsiluoma Miika
Kangas Tinja
Koivisto Jonna
Laiho Johanna
Manni Joel
Matikainen Sami
Metso Julia
Niiranen Jere
Nyman Kai
Räsänen Veikka
Saouri Nabil
Suutari Fanny
Tatterback Teemu
Varrand Marko

Kone- ja metallialan perustutkinto (yhteensä 22)

Hannukainen Leevi
Heilimo Toni
Hoikka Nooa
Honkanen Elmeri
Jossandt Alex
Keinänen Juho
Kolehmainen Jarno
Lindfors Johannes
Mäki-Turja Onni-Petteri
Salin Kaapo
Salomaa Arttu
Sorvari Juha
Tikka Jami
Tommila Lassi

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk (yhteensä 25)

Allikvee Laura-Henriette
Arteli Aurora
Erkintalo Elina
Haavisto Krista
Knuutinen Jemina
Kuusjärvi Cristian
Lehtonen Lotta
Liimatainen Nea
Lilja Jasmin
Lilja Markus
Lintula Milla
Lipiäinen Miro
Martiskainen Tanja
Matikainen Jenna
Moilanen Emma
Nikkinen Janita
Pulkkinen Susanna
Saarni Liina-Kaisa
Santahuhta Ronja
Sulin Sara
Viinamäki Mira

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, yo (yhteensä 13)

Kainulainen Henna
Koponen Saara
Lahti Nea
Lukkarinen Jenni
Maukonen Karoliina
Pakkanen Oona
Puistola Annika
Rautava Roosa
Saranpää Jukka
Tiainen Venla
Yli-Pelkonen Maija

Pintakäsittelyalan perustutkinto (yhteensä 13)

Anttila Valtteri
Harju Karri
Markunmäki Jessika
Nietula Jonna
Ovaska Miriam
Pöyhiä Julianna
Stachon Ella
Ulmanen Iina
Vanhanen Niina

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto (yhteensä 42)

Abbas Djamel
Ahola Ville
Ahola Ville
Arpiainen Benjamin
Beqiri Egzon
Bergman Robin
Elo Tuure
Hakkarainen Markus
Heinonen Tommi
Hersti Pauli
Hovilainen Eetu
Jaakkola Kalle
Jehkonen Jesse
Juvonen Joonas
Kaipainen Oskar
Kekälinen Joakim
Kiljunen Samu
Kivelä Sami
Kumpulainen Riku
Launikivi Leo
Mikkola Roni
Mursinoff Santeri
Nikkanen Antti
Ojalehto Tarmo
Peussa Markus
Puputti Samu
Rautiainen Elina
Rummukainen Miki
Räikkönen Patrik
Saarinen Kalle
Salmi Robert
Snellman Joona
Suominen Matias
Suvanto Emil
Valkonen Joel
Willman Joni

Turvallisuusalan perustutkinto (yhteensä 44)

Ahonen Petrus
Anttila Aleksanteri
Heinonen Aleksi
Hjelt Frans
Honkanen Anni
Kekäläinen Anetta
Koivumäki Eerika
Laakso Reetta
Laurén Susanne
Laurila Milja
Lemberg Mira
Liukkonen Helmi
Mattila Henriikka
Meidla Aleks
Nukarinen Aleksi
Oeselg Kalvin
Ohraluoma Karo
Oikarinen Joonas
Paakkola Teemu
Palmroth Ida-Maria
Pelkonen Iina
Peltomaa Roosa
Pirinen Niko
Puska Santeri
Päiväniemi Miska
Raita Jani-Pekka
Rinta-aho Joni
Räsänen Paavo
Salonen Tony
Savilahti Johannes
Sillamaa Ceith
Streng Riina
Säkkinen Marleena
Toivola Elisa
Turtiainen Heidi
Veima Simon
Välimäki Susanna
Ängeslevä Lea

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, pk (yhteensä 20)

Alén Mira
Auresto Jutta
Halonen Matilda-Erika
Huotari Ronja
Juvonen Hanna
Keltanen Katja
Kelzenberg Krista
Koivusaari Henna
Lamminkangas Verneri
Oinonen Päivi
Saravalta Sanna-Mari
Simola Sara

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, yo (yhteensä 3)

Tõnisalu Keiu

Uudenmaankatu 249, Hyvinkää

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, pk (yhteensä 6)

Fagerroos Karoliina
Paldanius Hanna

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, yo (yhteensä 2)

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, pk (yhteensä 22)

Appiah Pinja
Haataja Helene
Kajovalta Vilma
Kukkonen Noora
Latva Linnea
Leppä Riikka
Merikukka Julia
Mäkinen Sara
Nikander Elliina
Nousiainen Noora
Nurmi Veera
Parkkinen Sanni
Reijonen Laura
Roos Venla
Saari Lia
Saastamoinen Jonna
Suominen Matilda
Vaihoja Ville
Vihavainen Sonja

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, yo (yhteensä 12)

Bulut Emilia
Hagström Henna
Helminen Nea
Henrichson Sandra
Jokinen Sarita
Kallio Linda
Kortteinen Loviisa
Leppämäki Anni
Linnanmäki Marjastiina
Savola Senja
Savolainen Emma
Telimaa Heta

Maatalousalan perustutkinto, pk (yhteensä 13)

Hautapelto Ella
Heikkinen Joona
Hulkko Ida
Issakainen Viivi
Kataja Elmeri
Kihlberg Anni
Kärki Iiro
Nyman Niko
Perttula Saara
Povenius Sonja
Tarhonen Jessika
Vikulina Vladislava

Puutarhatalouden perustutkinto, pk (yhteensä 9)

Kettunen Katariina
Koskinen Janna
Pyrä Katri
Törnström Nora
Vainikka Ville-Valtteri

Puutarhatalouden perustutkinto, yo (yhteensä 8)

Hämäläinen Tuulia
Junnikkala Kaisa
Pukero Sanni
Tihveräinen Piia
Tirkkonen Tiina

Käräjäkatu 2, Riihimäki

Hiusalan perustutkinto (yhteensä 22)

Ahlgren Jasmin
Ahola Marjo
Hiissa Jasna
Hirvonen Satu
Kaukanen Henna
Koivunen Roosa
Kokko Merika
Koskinen Johanna
Kujanpää Laura
Laakso Oona
Långström Jasmin
Mäkilä Annina
Oksman Jessica
Paljakka Paula
Roivas Katja
Seppänen Nella
Tamminen Kitta
Tikka Sonja
Wallin Nelli

Kauneudenhoitoalan perustutkinto (yhteensä 22)

Arponeva Sarah
Augervald Jane
Ert Karmen
Fedoristseva Anastasia
Hirvilahti Tiina
Huttunen Eveliina
Jussila Jonna
Kelho Reeta
Kulonen Julia
Kähkipuro Ninja-Julia
Lahdenperä Alina
Lindström Sonja
Ojaniemi Jenna
Ollikkala Janina
Selge Stella
Sorvali Amina
Taskila Angela
Teräväinen Tiia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (yhteensä 22)

Huovilainen Tanya
Inkeroinen Janne
Kannonmaa Jessica
Lahtinen Maria
Lauttanen Joanna
Lindfors Anni
Lukkaroinen Jami
Malo Anni
Mattila Sanni
Metsänen Elina
Mäenpää Kristel
Niiranen Tiia
Olli Lilja
Peltonen Mira
Puisto Essi
Rihti Heidi
Salama Lisa
Siltola Justus
Uurtamo Eerika

Sakonkatu 1, Riihimäki

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, pk (yhteensä 38)

Aho Patrick
Hainsalo Tommy
Halkola Mira
Hedman Nikolas
Hiltunen Paavo
Hämäläinen Mikael
Jokivirta Peetu
Karvinen Venla
Kivisaari Niku
Kivistö Verna
Knuutinen Jan
Kovalenko Henrik
Lahti Eetu
Laukkanen Jasmin
Luoma Heidi
Malin Teemu
Okkolin Pyry
Oksanen Veini
Pekkalainen Karita
Puustinen Annika
Pyyhtiä Manuela
Saarinen Rosa-Maria
Silasviita Miska
Tiilikainen Saku
Valkeapää Otto
Vilenius Veikko

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, yo (yhteensä 6)

Ersta Vesa
Jokinen Markus
Julkunen Emma
Vartiainen Sari

Autoalan perustutkinto (yhteensä 22)

Hietakangas Juuso
Johansson Axl
Kaukonen Jenny
Laimio Onni
Lampén Juho
Lehto Simo
Lyijynen Toni
Matilainen Marcus
Mäkinen Joni
Niinivaara Tia
Niutanen Vili
Ojaranta Jonne
Oksanen Jami
Pyrä Vertti
Reijonen Joni
Salminen Pauli
Tervonen Otto
Tomminen Juhana
Viitamäki Miro

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk (yhteensä 30)

Aaltonen Kasperi
Arsad Sarina
Ekström Benjamin
Harri Miro
Heinilä Rose
Helin Sonja
Hulanmäki Jenni
Kinnunen Jenni
Koivu Mikko
Kukkonen Katri
Kulmala Heidi
Laakkonen Emilia
Laitinen Jenna
Nurmi Eetu
Pasanen Emilia
Pitkänen Unna
Puurunen Janika
Saarimaa Mia
Salin Maria-Sofia
Sjöberg Samuel
Soininen Otto-Ville
Vihervaara Samuli

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo (yhteensä 6)

Koivula Rosanna
Lilja Emmi
Rinnetie Petri

Kone- ja metallialan perustutkinto (yhteensä 19)

Aspala Jaakko
Honkanen Mikko
Iivonen Aatu
Järvinen Niko
Kääriäinen Lassi
Lustila Laura
Mattila Justus
Palmu Santeri
Perttula Liinu
Päivärinta Jere
Pääkkö Joni
Saurama Oskari
Särkkä Samuli
Utterström Jesse
Virtanen Olli-Pekka

Liiketalouden perustutkinto (yhteensä 31)

Aalto Aleksi
Alanko Roosa-Mari
Anttila Veera
Boman Heidi
Borgenström Aino
Demetriou Demetriana
Geçgel Emel
Helenius Enni
Hämäläinen Nenna
Kangas Jarna
Kaukanen Jenna
Laine Tatu
Lindroos Kerttu
Linna Anni
Manninen Petteri
Matinlassi Neea
Niemi Ida
Nieminen Taru
Nikkola Essi
Pesonen Sami
Pessi Ida
Puustinen Jasmin
Pyyhtiä Aukusti
Pyykkö Eetu
Rahkonen Elviira
Salmi Camilla
Salonen Siiri
Sandberg Nea
Vänskä Elina

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala (yhteensä 22)

Aaltonen Jarno
Daoud Miika
Enroth Roope
Harend Gert
Holm Toni
Jokela Aapo
Juhola Joel
Kivioja Jenni
Kock Patrick
Launonen Samppa
Mallenius Juuso
Mäkelä Tommi
Nieminen Jasper
Palm Hemmi
Pesu Krista
Uotinen Mimosa
Virtanen Pihla

Logistiikan perustutkinto, varastopalvelujen osaamisala (yhteensä 20)

Heinonen Olli
Henriksson Saku
Hännikäinen Iida
Kamelin Ilja
Kemppainen Anniina
Kolehmainen Aleksi
Laukkanen Miica
Pessi Mira
Pihkanen Miro
Rantala Aleksi
Santala Niko
Sinisalo Jere
Skyttä Kasper
Soikkeli Severi
Uusimäki Mica

Rakennusalan perustutkinto (yhteensä 29)

Aspala Janne
Bethell Aaron
Grönberg Aleksi
Huuskonen Leevi
Jalonen Verneri
Jokinen Miika
Kasurinen Sami
Kellosalo Niko
Laakso Tatu
Laaksonen Akseli
Lindqvist Henry
Lovén Santeri
Nikander Juhan
Norkute Andzela
Nortamo Aleksi
Parikka Jani
Pasanen Kasper
Pessi Christian
Pullinen Tony
Rönn Jere
Sinisalo Henri
Sipiläinen Igor
Vaihoja Roope
Venäläinen Leevi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto (yhteensä 24)

Aapro Jere
Halonen Patrik
Hämäläinen Vili
Ikola Ville
Josefsson aleksi
Jumppainen Lauri
Kallioniemi Onni
Konttinen Carri
Kyllönen Jesse
Lampela Olli-Pekka
Leppänen Iida
Malmi Mikko
Nieminen Eelis
Ojala Henri
Silván Joonas
Syväterä Misa
Virtanen Arttu
Värtinen Susanna
Wright Aleksi

Talotekniikan perustutkinto (yhteensä 22)

Aaltonen Santeri
Hartikka Elias
Heikkinen Toni
Hiltunen Konsta
Jaatinen Joona
Laukkanen Eetu
Lehto Jani
Lehtola Jere
Lehtonen Joni
Leinonen Juha-Pekka
Leppänen Tomi
Mallenius Joona
Muurinen Verneri
Mäenpää Jussi
Numminen Patrik
Ristolainen Henrik
Tran Henry
Velin Severi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto (yhteensä 22)

Björnholm Santeri
Ikkala Samuel
Ikonen Niilo
Kauppila Aleksi
Lahti Juuso
Laiho Santeri
Lehmuskorpi Aleksi
Rytilahti Kristian
Sipiläinen Eemeli
Vakkuri Iiro
Väisänen Erika

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto (yhteensä 22)

Aaltonen Petri
Deppner Leevi
Ekberg Niko
Haverinen Henrik
Himanen Valtteri
Hurme Matias
Kokko Olli
Koljonen Toni
Koponen Lauri
Lehtonen Lassi
Loukiainen Aleksanteri
Nieminen Eetu
Poltinoja Mika
Vartio Tuukka
Whitley Sam


Palaa otsikoihin