Ajankohtaista

22.12.2015 8.00

Onnittelemme valmistuvia opiskelijoita

Hyriassa, Riihimäen Sakonkatu 1:n toimipisteen liikuntasalissa, juhlitaan valmistujaisia tiistaina 22.12.2015 klo 9.00. Samalla vietetään koko yksikön joulujuhlaa. Valmistuville jaetaan tilaisuudessa todistukset ja ruusut sekä nautitaan kakkukahvit. Voit seurata tilaisuutta livenä Hyrian NettiTV:n kautta osoitteessa: www.videokirjastot.fi/hyria

Hyrian nuorten koulutuksesta valmistuu 60 ja aikuiskoulutuksesta 95 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut todistusten saajille!

Hyriassa on lukuvuoden aikana neljä valmistumispäivää. Tilaisuudet on tarkoitettu niin nuorille kuin aikuisille tutkinnon suorittajille ja muille opintonsa päättäville. 

Alla lista nimensä julkaisuluvan antaneista valmistuvista opiskelijoista:


Nuorten koulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Riihiaho Rauli, Riihimäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Lahti Joonas, Hausjärvi

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti, Ainasoja Jesse, Riihimäki

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti, Häme Annika, Padasjoki

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti, Välimäki Jonne, Pornainen

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Dahlström Maria, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Gröndahl Anna, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Kuurinmaa Mila, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Niilahti Mari, Hartola

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Palo-oja Pyry, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Tammisto Erika, Tuusula

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Viljakainen Eero, Riihimäki

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Kärpänen Anni, Valkeakoski

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Laitinen Meri, Vantaa

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Savela Laura, Helsinki

Puualan perustutkinto, puuseppä, Kolehmainen Joona, Hyvinkää

Puualan perustutkinto, puuseppä, Lahtinen Jesse, Hyvinkää

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Miettinen Eemeli, Hausjärvi

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Uusitalo Tomi, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Ahtiainen Heli, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Holma Jenna, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Hukkanen Annina, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Hänninen Noora, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Marjeta Elina, Janakkala

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Pirskanen Nea, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Tikka Senja, Hausjärvi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Kivinen Eveliina, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Teppinen Sami, Hyvinkää

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Aunola Ville, Mäntsälä

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Iso-Ikala Mika, Vantaa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Koskentola Mikko, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Yläoutinen Ilmo, Hyvinkää

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Sipilä Joel, Kärkölä


Aikuiskoulutus (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

 

Arboristin ammattitutkinto, Vaaksio Juha, Järvenpää

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Ahonen Heta, Vantaa

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Airaksinen Timo, Hämeenlinna

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Harju Elina, Tuusula

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Hassinen Henri, Hyvinkää

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Hatakka Tia, Hämeenlinna

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Nenonen Tanja, Riihimäki

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Vilppola Tiina, Vantaa

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Vähätalo Laura, Hyvinkää

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Kauramäki Pasi, Nurmijärvi

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Lampinen Sirkka, Riihimäki

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Musakka Iina, Tuusula

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Nuutinen Timo, Padasjoki

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Seeste Petri, Nurmijärvi

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Tuppuri Juha, Järvenpää

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Vuori Raija, Lahti

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Aaltonen Emmi, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Auresto Hanna, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Isometsä Armi, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Kareinen Marites, Nurmijärvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Laaksonen Nette, Nurmijärvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Lahti Tiina, Janakkala

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Manninen Iina, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Saari Mira, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Thungthanphim Ketkanok, Loppi

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Abdurrahmani Shukran, Hyvinkää

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Koivula Lea, Janakkala

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Kuqi Valbona, Hyvinkää

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Atary Mary, Vantaa

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Borisova Natalia, Riihimäki

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Juupaluoma Mari, Riihimäki

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Kantanen Kielo, Riihimäki

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Külla Angela, Hausjärvi

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Ovaska Helena, Nurmijärvi

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Gröhn Paavo, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Haataja Mika, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Honkanen Riku, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Kaija Katja, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Levomäki Ville, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Lumijärvi Marika, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Savolainen Jorma, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Sohlman Juha-Matti, Janakkala

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Spitsyn Denis, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Tikkanen Rodi, Riihimäki

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja, Alho Ossi, Helsinki

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja, Holopainen Päivi, Riihimäki

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja, Nikunen Johanna, Helsinki

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja, Timonen Satu, Nurmijärvi

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja, Häkkinen Leila, Vantaa

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Hartikainen Terhi, Vantaa

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Kinnunen Linda, Espoo

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Aarnipuu Sari, Helsinki

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Einesalo Heli, Vihti

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Kirjavainen Eve, Hyvinkää

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Leskinen Evita, Helsinki

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Puolakka Maarit, Espoo

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Pursiainen Ville, Helsinki

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Salonen Sonja, Loppi

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Sauvola Suvi, Helsinki

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Tikanmäki Mirjami, Helsinki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Ahola Jenni, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Janeskari Riitta, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Kallioinen Anne-Marie, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Kinnunen Jami, Vantaa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Kohtamäki Hanna, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Kuntonen Piia, Mikkeli

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Lindfors Marika, Hattula

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Merikallas Arja, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Nurmi Krista, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Otuoma Caroline, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Piira Paula, Hausjärvi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Puustinen Mirco, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Salento Outi, Tuusula

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Suoperä Jarno, Mäntsälä

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Uusikari Karoliina, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Wägg Jussi, Kärkölä

Talonrakennusalan ammattitutkinto, Laaksonen Mikko, Riihimäki

Viljelijän ammattitutkinto, Alanko Juha, Järvenpää

Viljelijän ammattitutkinto, Anttila Heikki, Lohja

Viljelijän ammattitutkinto, Matilainen Kari, Järvenpää

Viljelijän ammattitutkinto, Niittynen Jari, Nurmijärvi

Viljelijän ammattitutkinto, Olin Juhana, Vihti

Viljelijän ammattitutkinto, Torttila Maria, Janakkala

Viljelijän ammattitutkinto, Voutilainen Suvi, Porvoo

 


Palaa otsikoihin