Ajankohtaista

4.11.2016 8.00

Onnittelemme valmistuvia opiskelijoita!

Hyriassa Hyvinkäällä, Torikatu 18:ssa, vietetään valmistujaisia pe 4.11.2016 klo 14 Opetus- ja tilausravintola Onnenhatussa. Päivää juhlitaan kakkukahvien merkeissä.

Tilaisuudessa rehtori Tuula Kortelainen onnittelee valmistuvia opiskelijoita ja jakaa heille todistukset sekä ruusut yhdessä ryhmänohjaajien/vastuukouluttajien kanssa.

Hyrian nuorten koulutuksesta valmistuu 22 ja aikuiskoulutuksesta 180 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut todistusten saajille!

Hyriassa on lukuvuoden aikana neljä valmistumispäivää. Tilaisuudet on tarkoitettu niin nuorille kuin aikuisille tutkinnon suorittajille ja muille opintonsa päättäville.

Alla lista nimensä julkaisuluvan antaneista valmistuvista opiskelijoista:

Nuorten koulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)


Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Jääskeläinen Toni, Nurmijärvi
Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Mäenpää Atte, Loppi
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Helin Timi, Hyvinkää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Härkönen Sara, Riihimäki
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Jantunen Annemari, Riihimäki
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Paananen Laura, Riihimäki
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Seppänen Saku, Hyvinkää
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Simola Henna, Riihimäki
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Väkiparta Erika, Helsinki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Hanninen Minna, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Häggman Riia, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Karvonen Jutta, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Laine Erika, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Moitus Miina, Hyvinkää
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Jaakkola Ville, Kärkölä


Aikuiskoulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Hänninen Anssi, Hyvinkää
Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Lappalainen Mikko, Vantaa
Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Mäkelä Kari-Pekka, Hyvinkää
Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Nguyen Ngan, Tuusula
Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Ojala Netta, Vantaa
Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Heinze Ingrid, 
Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Hyhkö Mirva, Sipoo
Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Majava Ari, Helsinki
Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Pelli Irina, Vantaa
Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Teräväinen Petri, Helsinki
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Forsman Raisa, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Harju Minna, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Leppänen Juuso, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Topaloglu Meral, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Laukkanen Katariina, Hausjärvi
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Meha Arta, Hyvinkää
Isännöinnin ammattitutkinto, Nurmi Ismo, Hyvinkää
Isännöinnin ammattitutkinto, Pitkänen Mari, Helsinki
Isännöinnin ammattitutkinto, Raatikainen Eva, Hausjärvi
Isännöinnin ammattitutkinto, Tolvanen Kai, Hämeenlinna
Johtamisen erikoisammattitutkinto, Aatsinki Arja, Hausjärvi
Johtamisen erikoisammattitutkinto, Eriksson Mira, Loppi
Johtamisen erikoisammattitutkinto, Rein Merituuli, Tuusula
Johtamisen erikoisammattitutkinto, Salanto Kirsi-Mari, Hämeenlinna
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto, Bergholm Toni, Hämeenlinna
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto, Dahlberg Kari, Noormarkku
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto, Elo Niko, Nurmijärvi
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto, Finne Anders, Mustasaari
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto, Kippola Mathias, Vaasa
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto, Koskelin Roni, Mikkeli
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto, Luhtakallio Toni, Laihia
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto, Röntynen Jori, Riihimäki
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto, Tiihonen Tero, Hyvinkää
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Ajo Eero, Riihimäki
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Berg Mertti, Loppi
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Hassani Reza, Riihimäki
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Kettunen Markku, Tuusula
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Kilpi Ville, Riihimäki
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Koskinen Juha, Janakkala
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Koskinen Laura, Hyvinkää
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Kulmala Toni, Janakkala
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Lehtinen Jukka, Lahti
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Mielonen Matti, Hyvinkää
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Pohjolainen Jouni, Loppi
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Räsänen Jussi, Nurmijärvi
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Salminen Roni, Hämeenlinna
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Siivola Keijo, Janakkala
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Sillanpää Pekka, Järvenpää
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Tuomola Kari, Janakkala
Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja, Jormanainen Jorma, Hyvinkää
Kotityöpalvelujen ammattitutkinto, Tsimmer Merike, Hyvinkää
Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Salminen Kirsi, Hausjärvi
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Ahola Niina, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Aronen Yim, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Camuendo Saravino Alfonso, Riihimäki
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Da Silva André, Helsinki
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Jassim Ahmed, Vantaa
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Jemeljanova Veera, Mäntsälä
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Kalunga Benjamin, Espoo
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Liverson Rimma, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Löfman Jasmin, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Mankila Payoogtong, Vantaa
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Meltser Svetlana, Vantaa
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Osarieme Oghosa, Kerava
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Phonrat Orasa, Mäntsälä
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Pihlaja Riitta, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Pylvänäinen Wilairak, Järvenpää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Rodzik Kamila, Riihimäki
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Sarre Saana, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Torkkeli Elina, Hausjärvi
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Warsame Hodan, Vantaa
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Aalto Mia, Loppi
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Ikäheimo Minna, Hämeenlinna
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Juupaluoma Joni, Riihimäki
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Karhumäki Pauliina, Riihimäki
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Kurjenmaa Katja, Hämeenlinna
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Kurvi Eija, Mäntsälä
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Mähönen Johanna, Riihimäki
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Nechepurenko Oksana, Riihimäki
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Paajanen Sara, Riihimäki
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Pietikäinen Mia, Vihti
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Söderlund Olli, Karkkila
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Ahonen Markus, Hyvinkää
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Hakala Vesa, Loppi
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Hiitiö Anssi, Hyvinkää
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Lahtinen Tarja, Riihimäki
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Lindfors Jusa, Kirkkonummi
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Mastakova Olga, Riihimäki
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Oksanen Jere, Hyvinkää
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Taipale Miika, Nurmijärvi
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Viljanen Pia, Hyvinkää
Lähiesimiestyön ammattitutkinto, Eloranta Heidi, Hyvinkää
Lähiesimiestyön ammattitutkinto, Kasper Sari, Hyvinkää
Lähiesimiestyön ammattitutkinto, Laiho Tuija, Hyvinkää
Lähiesimiestyön ammattitutkinto, Peltonen Päivi, Hyvinkää
Lähiesimiestyön ammattitutkinto, Puumalainen Kirsi, Hyvinkää
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Hakala Henriikka, Salo
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Koivula Rosa, Tampere
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Lehto Sanna, Nurmijärvi
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Mäkinen Heidi, Hyvinkää
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Piitulainen Anna-Mari, Kouvola
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Rahikainen Katri, Riihimäki
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Tauru Teija, Janakkala
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto, Salmi Elina, Hyvinkää
Markkinointiviestinnän ammattitutkinto, Eskola Heli, Janakkala
Metsätalousyrittäjän ammattitutkinto, Nuutilainen Anne, Hyvinkää
Myynnin ammattitutkinto, Autio Annika, Järvenpää
Myynnin ammattitutkinto, Forstén Kati, Hyvinkää
Myynnin ammattitutkinto, Hirvonen Ira, Hamina
Myynnin ammattitutkinto, Ihalainen Sini, Hamina
Myynnin ammattitutkinto, Klemola Jenni, Karkkila
Myynnin ammattitutkinto, Mäkilä Marjo, Hämeenlinna
Myynnin ammattitutkinto, Nordman Jutta, Tuusula
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Kapanen Niko, Helsinki
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Karppinen Marjaana, Nurmijärvi
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Kilpinen Kirsi, Vantaa
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Myllys Sanna, Kirkkonummi
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Ojala Pyry, Iitti
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Olkkonen Jukka, Vantaa
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Pitkäranta Pia, Tuusula
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Rytkönen Joni, Helsinki
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Tikka Kirsi, Hyvinkää
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Tudeer Lassi, Loppi
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Mattila Janne, Hämeenlinna
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Pietiläinen Simo, Riihimäki
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Tuomikoski Kalle, Helsinki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Abdi Ikraan, Vantaa
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Malmelin Markus, Helsinki
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Mattila Ilkka, Hausjärvi
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Salminen Sami, Riihimäki
Talonrakennusalan ammattitutkinto, Lammia Jani, Hausjärvi
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Helenius Mika, Riihimäki
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Kujansuu Timo, Loppi
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Leino Niko, Hämeenlinna
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Pynttäri Jaro, Tuusula
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Silventoinen Jaakko, Kerava
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Silventoinen Ville, Tuusula
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Turpeinen Teijo, Riihimäki
Taloushallinnon ammattitutkinto, Kuisma Niina, Loppi
Taloushallinnon ammattitutkinto, Tammisto Seija, Hyvinkää
Tarjoilijan ammattitutkinto, Nousiainen Yahoska, Vantaa
Tekniikan erikoisammattitutkinto, Kainuvaara Jari, Vihti
Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti, Korhonen Pasi, Kerava
Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti, Saajakari Hanna, Sipoo
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Nikkanen Emma, Tampere
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Pokkinen Ilkka, Riihimäki
Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Remes Perttu, Helsinki
Vanhustyön erikoisammattitutkinto, Hakala Outi, Janakkala
Vanhustyön erikoisammattitutkinto, Kangas Tarja, Riihimäki
Vartijan ammattitutkinto, Pulkkinen Mirka, Vantaa
Vartijan ammattitutkinto, Rönn Jani, Janakkala
Viljelijän ammattitutkinto, Hacklin Mikko, Vihti
Viljelijän ammattitutkinto, Kotasoff Arto, Loppi
Viljelijän ammattitutkinto, Kotasoff Kirsi, Loppi
Viljelijän ammattitutkinto, Norja Mikko, Lohja


Palaa otsikoihin