Ajankohtaista

18.3.2016 8.00

Onnittelemme valmistuvia opiskelijoita!

Hyriassa Hyvinkäällä, Torikatu 18:ssa, vietetään valmistujaisia pe 18.3.2016 klo 14 Opetus- ja tilausravintola Onnenhatussa. Päivää juhlitaan kakkukahvien merkeissä.

Tilaisuudessa rehtori Eile Särssi onnittelee valmistuvia opiskelijoita ja jakaa heille todistukset sekä ruusut yhdessä ryhmänohjaajien/vastuukouluttajien kanssa.

Hyrian nuorten koulutuksesta valmistuu 44 ja aikuiskoulutuksesta 135 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut todistusten saajille!

Hyriassa on lukuvuoden aikana neljä valmistumispäivää. Tilaisuudet on tarkoitettu niin nuorille kuin aikuisille tutkinnon suorittajille ja muille opintonsa päättäville.


Alla lista nimensä julkaisuluvan antaneista valmistuvista opiskelijoista: 

Nuorten koulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

 
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja, Hyvönen Jasmin, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Nieminen Kati, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Perholehto Pinja, Hyvinkää

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Juntunen Kasperi, Hausjärvi

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Kärpälä Aaro, Hausjärvi

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Lyytikäinen Joonas, Riihimäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Ristaho Niko, Riihimäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Saarinen Karri, Riihimäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja, Jokinen Niko, Hyvinkää

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja, Salmi Iina, Riihimäki

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti, Hosseini Reza, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Anttila Milana, Hämeenlinna

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Arvola Tytti, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Bäck Helena, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Haukka Johanna, Kerava

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Heikkilä Haiyan, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Hietaniemi Kristina, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Laine Toni, Loppi

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Lehtola Kattriina, Espoo

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Nieminen Iiris, Kerava

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Nieminen Niilo, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Saarinen Katja, Järvenpää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Tapola Julia, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Toivonen Mira, Tuusula

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Tulkki Jori, Hyvinkää

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja, Tauru Saara, Hyvinkää

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Bomb Tiina, Hyvinkää

Puualan perustutkinto, puuseppä, Korpela Niko, Nurmijärvi

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Hirviniemi Mimmi, Riihimäki

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Mäkinen Tuuli, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Tikka Eeva, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Alastalo Eero, Hausjärvi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Koivu Joni, Hausjärvi

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Kalliokoski Tapani, Riihimäki

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Mäki Retu, Riihimäki

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija, Karppi Katri, Janakkala

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Augustin Niki, Loppi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Lindström Jaakko, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Mertanen Elias, Riihimäki

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Vienonen Jonna, Hyvinkää

 

Aikuiskoulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

 

Arboristin ammattitutkinto, Tiitta Jaakko, Espoo

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto, Fuks Eero, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Acuna Crispin, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Ekroth Luna, Nurmijärvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Kovalova Ksenia, Vantaa

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Martikainen Jenna, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Männistö Mio, Kerava

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Rummel Kaja, Mäntsälä

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Kaste Reetta, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Mäkinen Tiina, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Niemeläinen Hannele, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Ojala Rosa, Riihimäki

Isännöinnin ammattitutkinto, Koski Petri, Nurmijärvi

Isännöinnin ammattitutkinto, Lindqvist Kari, Lahti

Isännöinnin ammattitutkinto, Nisula Marjut, Hollola

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Kaasinen Susanna, Hyvinkää

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Silen Kristiina, Loppi

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Toivonen Leena, Riihimäki

Johtamisen erikoisammattitutkinto, Vuokko Mia, Hyvinkää

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Berg Risto, Riihimäki

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Kokko Kai, Lahti

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Lehtonen Janne, Hyvinkää

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Salonen Miikka, Hyvinkää

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Saukkio Timo, Hämeenlinna

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Tikkanen Petri, Riihimäki

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Virolainen Juha, Hämeenlinna

Kone- ja metallialan perustutkinto, automaatioasentaja, Mikkola Petri, Hyvinkää

Kone- ja metallialan perustutkinto, automaatioasentaja, Tuohimetsä Sanna, Loppi

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Tiihonen Perttu, Hyvinkää

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja, Soikkeli Lari, Hyvinkää

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja, Toivanen Kimmo, Hyvinkää

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Mustonen Katja, Janakkala

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Tuutti Sanna, Hausjärvi

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Autio Kannika, Riihimäki

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Elfvengren Hanna, Hyvinkää

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Hyvönen Mirjam, Kerava

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Kahro Kadri, Riihimäki

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Kovanen Sari, Janakkala

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Nykänen Arja, Järvenpää

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Penttinen Sami, Riihimäki

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Rask Helina, Riihimäki

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Ryökäs Kati, Hausjärvi

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Savolainen-Lehti Eija, Mäntsälä

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Sikka Mare, Hyvinkää

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Skyttä Sari, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Barck Iriel, Kerava

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Liinakari Juuso, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Lilius-Kankaanpää Suvi, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Pakkala Marika, Tuusula

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Hietanen Ville, Nurmijärvi

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Hyvärinen Hanna, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Ilola Harry, Nurmijärvi

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Järvinen Riku, Riihimäki

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Mäkelä Jarmo, Riihimäki

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Nieminen Tiina, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Nikkinen Pasi, Hyvinkää

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Poikselkä Sauli, Hyvinkää

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Salminen Nina, Nurmijärvi

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Salonen Outi, Riihimäki

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Uusmaa Nigo, Hyvinkää

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja, Heinonen Minja, Vantaa

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja, Naakka Harri, Liperi

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja, Pellosniemi Nina, Kauniainen

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja, Virtanen Teemu, Riihimäki

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Ahti Heidi, Kerava

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Skyttä Outi, Hyvinkää

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Valtonen Pia, Sauvo

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto, Hampori Annika, Hyvinkää

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto, Laattala Liisa, Helsinki

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto, Määttä Sonja, Mäntsälä

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto, Terho Satu, Hyvinkää

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto, Vartiainen Helena, Espoo

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto, Willström Sanna, Hyvinkää

Myynnin ammattitutkinto, Syrjälä Pauliina, Valkeakoski

Myynnin ammattitutkinto, Väisänen Katja, Loppi

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto, Ellenberg Arja, Hausjärvi

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto, Lindström Virpi, Hyvinkää

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Karkulahti Milla, Helsinki

Sihteerin ammattitutkinto, Pietikäinen Maarit, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Ahonen Jani, Nurmijärvi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Havu Niko, Loppi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Helminen Seppo, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Hylkinen Jori, Hämeenlinna

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Keränen Marko, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Korhonen Mikko, Tuusula

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Lohvansuu Visa, Kirkkonummi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Mehtänen Hannu, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Nurmi Harri, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Oikarinen Jarmo, Hausjärvi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Piirto Mika, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Ryökäs Eveliina, Hattula

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Saari Pasi, Janakkala

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Santala Jani, Hausjärvi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Suominen Ville, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Säynäjoki Krister, Hämeenlinna

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Tiirikainen Janne, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Tilli Teemu, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Tolonen Petteri, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Wathen Rauli, Janakkala

Taloushallinnon ammattitutkinto, Suontausta Tuija, Hyvinkää

Taloushallinnon ammattitutkinto, Tyni Svetlana, Helsinki

Taloushallinnon ammattitutkinto, Viljanen Päivi, Pukkila

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Haavisto Mika-Petteri, Hyvinkää

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Loukaja Juha, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Myllyvaara Mika, Hyvinkää

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Jortikka Oskari, Järvenpää

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Öhman Fredrik, Hyvinkää

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Varis Ari, Kotka

Varastoalan ammattitutkinto, Ljung Henna, Raasepori

Vartijan ammattitutkinto, Niemi Lauri, Helsinki

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto, Pippuri Pekka, Hausjärvi

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto, Ranssi Kimmo, Riihimäki

Onnittelut valmistuneille!


Palaa otsikoihin