Ajankohtaista

13.8.2015 14.06

Onnittelemme kesän aikana valmistuneita opiskelijoita

Onnittelemme valmistuneita opiskelijoita!

Hyrian nuorten koulutuksesta valmistui kesän aikana 48 opiskelijaa ja aikuiskoulutuksesta 50 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut todistuksen saaneille!

Alla lista nimensä julkaisuluvan antaneista valmistuneista opiskelijoista:

Nuorten koulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Härkönen Taneli, Riihimäki

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Makkonen Taneli, Riihimäki

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Mikkola Elina, Vantaa

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Oksanen Jere, Hyvinkää

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja, Asikainen Tatu, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto , kokki, Lahtinen Sara, Hyvinkää

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Hyle Jaakko, Riihimäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Lindqvist Juuso, Riihimäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Sokura Jani, Hyvinkää

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuva-artesaani, Sarja Nina, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Bolander Emmi, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Närvänen Maiju, Savonlinna

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Ylä-Soininmäki Nico, Nurmijärvi

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja, Erkalan Minna, Hyvinkää

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja, Rissanen Mirva, Sipoo

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja, Zukale Carolina, Hyvinkää

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Gummerus Tommi, Nurmijärvi

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Hirvikangas Miriam, Nurmijärvi

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Kolomainen Christian, Hyvinkää

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Rosenlöf Simon, Riihimäki

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari, Lastuvuori Jenica, Hyvinkää

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari, Mänd Hardi, Riihimäki

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Hintikka Tiia, Helsinki

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Kakko Emmi, Vantaa

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Raivisto Markus, Helsinki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja, Flink Jan, Hyvinkää

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Herrala Jani, Riihimäki

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Hyrkäs Jesse, Mäntsälä

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Könnömäki Ilari, Järvenpää

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Mustonen Marko, Loppi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Sokura Sami, Hyvinkää

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Suoranta Ville, Hausjärvi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Töyrylä Mikke, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Eloranta Jimi, Hyvinkää

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Nadim Marouf Karzan, Kerava

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Veijalainen Miska, Riihimäki 

Aikuisten koulutus (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta)

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Esser Frank, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Hatanpää Antti, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, Suonpää Saku, Hyvinkää

Isännöinnin ammattitutkinto, Kauranne Eeva-Liisa, Kirkkonummi

Kone- ja metallialan perustutkinto, automaatioasentaja, Olenius Jani, Hyvinkää

Kone- ja metallialan perustutkinto, automaatioasentaja, Sokka Asko, Hyvinkää

Kone- ja metallialan perustutkinto, automaatioasentaja, Surakka Raine, Hyvinkää

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja, Tuohimetsä Sanna, Loppi

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Kiljunen Marko, Janakkala

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Peurala Saku, Hausjärvi

Kunnossapidon ammattitutkinto, Simola Arttu, Lahti

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Ahonen Ritva, Hyvinkää

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Haapalahti Sinikka, Hyvinkää

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Heikkinen Milla, Hyvinkää

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Hietanen Sini, Hyvinkää

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Lehtinen Minna, Nurmijärvi

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Rantola Nutchanat, Tuusula

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Rehelä Heli, Riihimäki

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Sjöroos Sari, Askola

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Turunen Heidi, Hausjärvi

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Laakso Satu, Hausjärvi

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Ainasoja Atte, Kerava

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Rossi Tony, Rovaniemi

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Simola Henri, Riihimäki

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Tahvanainen Mikko, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja, Vaalivirta Antti, Nurmijärvi

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto, Pöysti Joanna, Vantaa

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Auvinen Olli, Hyvinkää

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Lammia Jani, Hausjärvi

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Nurminen Henna, Helsinki

Sihteerin ammattitutkinto, Ahontaus Sari, Hyvinkää

Sihteerin ammattitutkinto, Stigell Nina, Karkkila

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Salonen Sanna, Riihimäki

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto, Ahlstedt Terttu, Hyvinkää

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto, Jalkala Outi, Siilinjärvi

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto, Mustonen-Koskinen Pirkko, Kuopio

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto, Savolainen Arja, Kotka

Suunnitteluassistentin perustutkinto, suunnitteluassistentti, Albakov Amurhan, Vantaa

Suunnitteluassistentin perustutkinto, suunnitteluassistentti, Goldberg Maria, Nurmijärvi

Suunnitteluassistentin perustutkinto, suunnitteluassistentti, Kaisio Jukka, Tuusula

Suunnitteluassistentin perustutkinto, suunnitteluassistentti, Kaukiainen Rami, Hyvinkää

Suunnitteluassistentin perustutkinto, suunnitteluassistentti, Miettola Tapio, Espoo

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Lantee Sami, Hausjärvi

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Toivanen Petri, Järvenpää

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, Tohka Valtteri, Iitti

Vartijan ammattitutkinto, Kouhia Jouko, Hämeenlinna


Palaa otsikoihin