Ajankohtaista

9.10.2015 8.00

Onnittelemme 9.10. valmistuvia opiskelijoita

Hyriassa Hyvinkäällä, Torikatu 18:ssa, vietetään valmistujaisia pe 9.10.2015 klo 14 Opetus- ja tilausravintola Onnenhatussa. Päivää juhlitaan kakkukahvien merkeissä.

Tilaisuudessa rehtori Tuula Kortelainen onnittelee valmistuvia opiskelijoita ja jakaa heille todistukset sekä ruusut yhdessä ryhmänohjaajien/vastuukouluttajien kanssa.

Hyrian nuorten koulutuksesta valmistuu 6 ja aikuiskoulutuksesta 100 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut todistusten saajille!

Hyriasta valmistuu usean alan taitajia. Alla lista nimensä julkaisuluvan antaneista valmistuvista opiskelijoista:

Nuorten koulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta) 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Kauppinen Petteri, Riihimäki
Laboratorioalan perustutkinto, laborantti, Partanen Paula, Hyvinkää
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, Puranen Kirsi , Nurmijärvi
Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Lindholm Markus, Loppi
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Rintala Mikael, Turku

Aikuiskoulutus: (tutkinto, tutkintonimike, opiskelija, kotikunta) 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Karjalainen Victoria, Nurmijärvi
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Kylliäinen Viljo, Riihimäki
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Mustafa Blerina, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Sule Sanket, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Tsan Nam, Hyvinkää
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Åkerlund Satu, Riihimäki
Isännöinnin ammattitutkinto, Ikonen Lea, Loppi
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Aminzada Noorullah, Riihimäki
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Helminen Riku, Hausjärvi
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Honkanen Mikko, Riihimäki
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Hyvönen Kari-Matti, Janakkala
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Jouttunpää Jyri, Riihimäki
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Juvonen Mikko, Hyvinkää
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja, Uustalo Mitja, Kärkölä
Kone- ja metallialan perustutkinto, automaatioasentaja, Sokka Asko, Hyvinkää
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja, Duong Thuy, Loppi
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja, Paw Sha, Kerava
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja, Sharifi Anjila, Riihimäki
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja, Sharifi Mohammed, Riihimäki
Kotityöpalvelujen ammattitutkinto, Nylander Sandra, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Ainte Kaltun, Vantaa
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Alsevskaja Tatjana, Kerava
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Chongsamran Wiparajee, Helsinki
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Hautaluoma Jenna, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Haverinen Charuwan, Kerava
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Janda Rosa Mfumu, Vantaa
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Kohtamäki Sanna, Järvenpää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Koskela Elisa, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Kunnari Kamonkan, Vantaa
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Lahtinen Tiina, Tuusula
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Leimu Teija Järvenpää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Natunen Rattana, Mäntsälä
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Nguyen Loan, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Petrell Tarja, Tuusula
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Rychkova Elena, Kerava
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Rönnberg Sari, Vantaa
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Saarinen Mari, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Salmi Suvi, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Salonen Milja, Mäntsälä
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Selge Merike, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Shmatkova Svetlana, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Solin Khannapho Thanida, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Särkkä Milla, Vantaa
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Takala Terttu, Tuusula
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Talja Susanna, Hyvinkää
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Telin Pirjo, Riihimäki
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Tuomisto Mali, Tuusula
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Tähtinen Minna, Riihimäki
Laitoshuoltajan ammattitutkinto, Vähäkangas Mirja, Mäntsälä
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Heikkilä Ruut, Hämeenlinna
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Kakko Emmi, Hyvinkää
Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto, Laamanen Päivi, Karkkila
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Einesalo Heli, Vihti
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Kirjavainen Eve, Hyvinkää
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Leskinen Evita, Helsinki
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Pursiainen Ville, Helsinki
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Salonen Sonja, Loppi
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Sauvola Suvi, Helsinki
Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Tikanmäki Mirjami, Helsinki
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Hägg Jori, Riihimäki
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Keinänen Timo, Riihimäki
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Kuronen Jani, Hyvinkää
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Lahti Marko, Riihimäki
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Lammia Jani, Hausjärvi
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Lappalainen Jyrki, Hyvinkää
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Metsola Esa, Hämeenlinna
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Palevaara Tuomo, Riihimäki
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Rönkkö Timo, Hämeenlinna
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Savolainen Sander, Vantaa
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Vähätalo Janne, Järvenpää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Islander Piia, Hausjärvi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Juusela Mia, Hyvinkää
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Lemmetti Leena, Nurmijärvi
Talonrakennusalan ammattitutkinto, Lindberg Tuomas, Hyvinkää
Talonrakennusalan ammattitutkinto, Salento Aki, Hyvinkää
Talonrakennusalan ammattitutkinto, Viita Kimmo, Riihimäki
Tekniikan erikoisammattitutkinto, Salo Jyrki, Hyvinkää
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Siltanen Kirsti, Riihimäki
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Aalto Hanna, Hausjärvi
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Allinen Paula, Nastola
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Francois Martina, Riihimäki
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Marttunen Joona, Porvoo
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Ojanen Peter, Loppi
Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Yli-Malmi Jesse, Hämeenlinna
Vartijan ammattitutkinto, Argillander Esa, Loppi
Vartijan ammattitutkinto, Djatsenko Aleksandr, Hyvinkää
Vartijan ammattitutkinto, Henriksson Janne, Riihimäki
Vartijan ammattitutkinto, Keränen Jani, Hämeenlinna
Vartijan ammattitutkinto, Salo Hannu, Hämeenlinna
Vartijan ammattitutkinto, Sohlman Sanna, Hämeenlinna
Vartijan ammattitutkinto, Vaari Sanna, Hausjärvi
Vartijan ammattitutkinto, Vuorinen Mari, Hämeenlinna


Palaa otsikoihin