Ajankohtaista

21.12.2013 7.00

Hyria onnittelee valmistuvia opiskelijoitaan!

Hyriassa, Riihimäellä Sakonkatu 1:n toimipisteen liikuntasalissa vietetään valmistujaisia lauantaina 21.12.2013 klo 9.00. Päivää juhlitaan kakkukahvien merkeissä.


Tilaisuudessa johtava rehtori Jarno Tuimala pitää puheen valmistuville ja jakaa todistukset sekä ruusut yhdessä ryhmänohjaajien kanssa.


Hyrian nuorten koulutuksesta valmistuu 57 ja aikuiskoulutuksesta 28 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut todistusten saajille!


Alla lista nimensa julkaisuluvan antaneista valmistuvista opiskelijoista:


Nuorten koulutus


Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja, Ojala Petru, Hyvinkää

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Salo Santtu, Hyvinkää

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Eloranta Kati, Lahti

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Laitila Jasmine, Tampere

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Salminen Sami, Vantaa

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Tanhua Jari-Pekka, Tampere

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti, Vehmaa Ville, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Kämppi Justus, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Långfors Linus, Hyvinkää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Sokkinen Suvi, Nurmijärvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Yurpalov Roman, Hyvinkää

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, Tuomi Janne, Riihimäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja ja levyseppähitsaaja, Yliniemi Rikhard, Hyvinkää

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuva-artesaani, Tahvanainen Eveliina, Hyvinkää

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti, Huttunen Laura, Tampere

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti, Mikkolainen Anna, Janakkala

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Lahtinen Petra, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Hakala Thomas, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Rosta Yama, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Heikkilä Joel, Hyvinkää

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Rytilä Siritta, Vantaa

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, Rinne Suvi, Järvenpää

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari, Aaltonen Jonna, Riihimäki

Puualan perustutkinto, puuseppä, Balija Liridon, Hyvinkää

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, Raitala Mikko, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Häti Hanna, Riihimäki   

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Vuorela Johanna, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Sinisalo Joona, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Virtanen Tero, Riihimäki

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, Pakarinen Matti, Hausjärvi

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Kipponen Aki, Riihimäki

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, Leppänen Tommi, Hyvinkää

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija, Lindeman Taina, Riihimäki

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Kuusela Joni, Riihimäki

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, Uhlbäck Joonas, Loppi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, Sillsten Mira, Ypäjä

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja, Oinonen Niklas, Kärkölä


Aikuisten koulutus

Arboristin ammattitutkinto, arboristi, Antila Pirkko , Kouvola

Arboristin ammattitutkinto, arboristi, Kaipiainen Ly, Vantaa

Arboristin ammattitutkinto, arboristi, Kartala Jukka, Helsinki

Arboristin ammattitutkinto, arboristi, Ollila Irene, Espoo

Arboristin ammattitutkinto, arboristi, Rintala Teemu, Askola

Arboristin ammattitutkinto, arboristi, Ritanoro Jouni, Helsinki

Arboristin ammattitutkinto, arboristi, Savén Mika, Mäntsälä

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, Lappalainen Kim, Nurmijärvi

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto, Aaltonen Anne, Riihimäki

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, Ahleskog Miska, Porvoo

Maahanmuuttajien ammatilliseen peruskoulutukseen valmistava koulutus, Dimitrova Magdalena, Nurmijärvi

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Honkavaara Samuel, Helsinki

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Häkkinen Tiia-Maria, Järvenpää

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Jaskari Ronny, Hyvinkää

Maahanmuuttajien ammatilliseen peruskoulutukseen valmistava koulutus, Karjalainen Victoria, Nurmijärvi

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Kyyrönen Pirjo, Hyvinkää

Maahanmuuttajien ammatilliseen peruskoulutukseen valmistava koulutus, Lammi Nitita, Hyvinkää

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Murillo-Nyberg Judith, Nurmijärvi

Dieettikokin erikoisammattitutkinto, Pasanen Marja-Leena, Riihimäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Rahikka Yuphin, Hyvinkää

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, Ruponen Heidi, Helsinki

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto, Saha Antonio, Janakkala

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Sevenius Netta, Nurmijärvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, Skyttä Eve, Hyvinkää

Dieettikokin erikoisammattitutkinto, Toikka Auli, Hausjärvi

Baarimestarin erikoisammattitutkinto, Trukhacheva Anastasia, Helsinki

Hotelli-, ravintola- ja suurtalousesimiehen erikoisammattitutkinto, Vienola Satu-Maarit, Porvoo

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto, Virkki Tiina-Liisa, Vihti



Palaa otsikoihin